Reklama

Jest przetarg na dokończenie basenu w Zadolu

Zdjęcie archiwalne.

Łukasz Kądziołka
Jest przetarg na budowę basenu w Parku Zadole. Po wielu komplikacjach jest szansa na dokończenie inwestycji, która stanęła w miejscu na wiele miesięcy. Miasto nie zdradza, jaki będzie dodatkowy koszt.

Firma Erbud z Rybnika, która wygrała przetarg na budowę basenu w Katowicach-Zadolu, nie wywiązała się z umowy. Dlatego inwestycja w Parku Zadole od wielu miesięcy stoi rozgrzebana. Miasto w ubiegłym roku podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z wykonawcą. Trzeba było przejąć plac budowy i sprawdzić, ile zostało zrobione oraz ile pozostało jeszcze do zrobienia na budowie basenu w Ligocie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trwają ostatnie prace przy dwóch miejskich basenach

Po wielu miesiącach przygotowań miasto w końcu ogłosiło przetarg na dokończenie prac. Do zrobienia pozostała spora część robót. Zgodnie z zamówieniem, kontynuacja inwestycji będzie obejmowała rozbiórkę istniejących elementów i obiektów kolidujących z inwestycją, budowę budynku basenu o pow. użytkowej 4 675 m kw., w którym znajdzie się sala gimnastyczna i przychodnia rehabilitacyjna. Poza tym zostaje jeszcze cała infrastruktura techniczna i zagospodarowanie terenu.
Miasto chce, żeby wykonawca dokończył budowę basenu przy ul. Wczasowej w ciągu 15 miesięcy od momentu podpisania umowy. Przypomnijmy, że inwestycja ruszyła w połowie 2017 roku i miała potrwać do wiosny 2019 roku. Tak samo, jak budowa pozostałych dwóch basenów w Brynowie i Burowcu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Baseny miejskie powstaną z dużym poślizgiem. Budowa w Zadolu będzie stała przez rok

Urząd miasta nie zdradza, na ile oszacowano koszt dokończenia prac w Ligocie. Na basen w połowie zeszłego roku miasto postanowiło przeznaczyć ponad 34 mln zł. W nowym przetargu nie pojawia się kwota, ale po ostatnich zmianach w budżecie miasta prawdopodobnie na inwestycję tylko w tym roku Katowice wydadzą pomiędzy 8 a 9 mln zł.  Trudno na razie określić kiedy basen w Parku Zadole mógłby zostać otwarty.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*