Reklama

Balony będą latały nad Parkiem Śląskim. Zawody balonowe potrwają cały weekend

Redakcja
Balonowe zawody w Parku Śląskim. To będzie pierwsze takie wydarzenie. Załogi przez cały weekend będą walczyły o puchar marszałka województwa.

Na Polach Marsowych w Parku Śląskim rozegrane zostaną zawody balonów na ogrzane powietrze. Przez weekend 19 profesjonalnych załóg baloniarskich rywalizować będzie o puchar marszałka województwa śląskiego. W tej dyscyplinie liczy się szybkość, ale również precyzja. Zawodnicy muszą przebyć wyznaczony dystans nie jak najszybciej, a na końcu zrzucić  marker w postaci ciężarka ze wstążką najbliżej znaku wyznaczonego na ziemi. Konkurencji jest jednak więcej. Na przykład „hare and hound” (pogoń za lisem) polega na tym, że jeden z balonów startuje ze wspólnego miejsca 10-15 min przed resztą i jego celem jest zgubić innych pilotów, aby jak najmniejsza liczba balonów doleciała do punktu jego lądowania.

Żeby zawody mogły się odbyć, niezbędny jest słaby wiatr (2-3 m/sek), najlepszą porą do ich odbywania jest wczesny ranek lub późne popołudnie. Z tego powodu pierwszy lot konkursowy zaplanowany jest na godzinę 18.30 w sobotę, 3 lipca, a drugi o godz. 05.30 w niedzielę 4 lipca. Dokładna trasa przelotu oraz konkurencje zostaną ogłoszone przez dyrektora sportowego zawodów 30 min przed wylotem w zależności od warunków meteorologicznych oraz sytuacji synoptycznej. Poniżej program zawodów.

3 lipca 2021

18.00 – otwarcie zawodów i prezentacja załóg
18.30 – pierwszy lot konkursowy
21.30 – gala balonowa, uroczyste otwarcie zawodów

4 lipca 2021

05.30 – drugi lot konkursowy (transmisja internetowa)
18.00 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród
18.30 – pokazowy przelot wszystkich balonów


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*