Reklama

Atak nożownika w Załężu. Policja poszukuje świadków

G. Ż.
Podszedł do siedzącego na przystanku mężczyzny, kopnął go, a potem zadał ciosy nożem. Został złapany, ale katowicka policja poszukuje wszystkich, którzy widzieli atak na ul. Gliwickiej.

11 marca około godz. 23.30 do siedzącego na przystanku tramwajowym na wysokości ul. Wiśniowej mężczyzny podszedł młody chłopak. Nagle zaatakował. Najpierw kopnął, a potem dźgnął nożem w szyję i nogę. Napadnięty zaczął uciekać. Po drodze spotkał znajomego, który zadzwonił na policję. Widział, że kolega jest ranny i krwawi. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, czekał na nich tylko mężczyzna, który zgłosił napad. Nie było ani pokrzywdzonego, ani napastnika. Policjanci zaczęli szukać rannego. Ustalili kim jest dopiero rano. To 27-letni mieszkaniec os. Tysiąclecia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mężczyźni nie znali się. To funkcjonariusze wezwali pogotowie, które zabrało rannego do szpitala. Ustalenie sprawcy napadu nie zajęło policji zbyt dużo czasu. W poniedziałek rano 19-latek z Załęża został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna znany jest katowickim policjantom. Ma na swoim koncie inne przestępstwa. Teraz usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mimo że sprawca został ustalony i złapany, policja poszukuje świadków ataku. Nieoficjalnie wiadomo, że na przystanku były też inne osoby. Wszyscy, którzy byli świadkami napaści albo mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszeni są o kontakt z komisariatem policji VII w Katowicach, nr tel. 32 200 3900 lub KMP w Katowicach (tel. 32 – 200 25 55).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*