Reklama

Atak na ukraińskie samochody w Katowicach. Nastolatek wybił szybę i groził, że będą kolejne

Ł. K.
Wybił szybę w samochodzie z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi i groził, że będą kolejne. W ciągu kilku dni 15-latek po ucieczce z domu dziecka zdążył kilka razy złamać prawo.

„Diabełek” pogromca ukraińskich szyb – tak przedstawił się na jednej z katowickich grup na Facebooku 15-latek, który pochwalił się swoją dewastacją w internecie. W ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców Podlesia udostępnił zdjęcie zaparkowanego na ul. Hortensji samochodu z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi, w którym ktoś wybił tylną szybę.

„Wybiłem Ci szyby za złe parkowanie, a kamerę zaje*****, bo jesteś z Ukrainy” – napisał wspomniany „Diabełek”.

Niektórzy mieszkańcy nie wierzyli, że autor tego wpisu to jednocześnie sprawca, a 15-latek zapowiedział na forum grupy, że zamierza zrobić to samo z kolejnym samochodem. – Kolejny cel, kolejna szyba. Spodziewajcie się najgorszego! – napisał, a w komentarzu dodał jeszcze: – Jutro ukraińskie domy i ich okna. Skończyło się na groźbach. Sprawą zajęła się policja. Nastolatek, który w grudniu tego roku skończy 16 lat, jest znany funkcjonariuszom, ponieważ regularnie ucieka z domu dziecka. – Ma rodziców, ale jest to osoba głęboko zdemoralizowana. Od kilku lat nie realizuje obowiązku szkolnego, zażywa środki odurzające i toczy się przeciwko niemu sprawa za zniewagę opiekuna w domu dziecka – mówi podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach.

Teraz „Diabełek”, który prawdopodobnie pochodzi z Kostuchny, może mieć poważniejsze problemy. Już w swoich postach przyznał się do wybicia szyby w aucie marki Renault i kradzieży kamery samochodowej. Po kilku dniach został zatrzymany, gdy wrócił już do domu dziecka i doprowadzony do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Poza zarzutem kradzieży z włamaniem przedstawiono mu też dwa inne zarzuty – publicznego propagowania nienawiści na tle narodowościowym oraz wywołania fałszywego alarmu. Podczas ostatniej ucieczki z domu dziecka zgłosił, że na ul. Radockiego jest bomba. Żądał 50 tys. złotych oraz samochodu.

Nieletni za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem rodzinnym.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Nastolatek uciekł z domu dziecka i wybił szybę w samochodzie na ukraińskich tablicach. Zgłosił też podłożenie bomby. Więcej TUTAJ. […]

    • Wojtek 9 września, 2023 at 2:30 pm Reply

      brawo

Dodaj komentarz

*
*