Reklama

Zarządca Spodka chce być operatorem hali w Gliwicach

Firma PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, chce być również operatorem powstającej hali w Gliwicach. W zamyśle szefów firmy, większe imprezy miałyby się odbywać w Gliwicach, a mniejsze w Katowicach.

Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach ma pomieścić ponad 15 tys. widzów. Inwestycja od początku była odbierana jako konkurencja dla ikony Katowic. Okazuje się  jednak, że niewykluczona jest współpraca między Spodkiem a Podium. Zarządzaniem nowym obiektem interesuje się spółka PTWP Event Center, czyli obecny zarządca Spodka. Jej prezes, Wojciech Kuśpik, potwierdził, że trwają negocjacje z Gliwicami. - To są inne obiekty. Uważamy, że dla Śląska, dla tych dwóch miast, to jest dużo lepsze rozwiązanie. Nasza siła negocjacyjna w ściąganiu tutaj imprez będzie dużo większa - tłumaczy Kuśpik i przekonuje, że hale powinny mieć jednego operatora.

Biorąc pod uwagę pojemność obydwu hal, Spodek mógłby stać się miejscem organizacji mniejszych wydarzeń, dla maksymalnie 8 tys. widzów. - Dobra współpraca i wspólna oferta. Z tym chcemy wyjść. Mamy nadzieję, że przekonamy do tego władze Gliwic - mówi Kuśpik. Obecnie, na budowie Podium, trwają prace wykończeniowe. Budynek ma być gotowy do końca tego roku. Jeszcze w 2016 roku ma zostać podjęta decyzja w sprawie zarządcy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości