Reklama

Tak będzie wyglądało podwórko w Dąbrówce Małej. Powstanie kolejny "Plac na Glanc"

Konkurs na projekt jednego z Placów na Glanc został rozstrzygnięty. Teraz wiadomo już jak będzie wyglądało podwórko w Dąbrówce Małej po rewitalizacji. Efekty za kilka miesięcy.

W tegorocznej edycji Placu na Glanc wybrane zostały dwa podwórka. Jedno w Załężu przy ul. Pośpiecha 13, a drugie w Dąbrówce Małej przy ul. Strzelców Bytomskich 13. Projektem zagospodarowania pierwszego placu zajmą się architekci, którzy brali udział w inicjatywie w poprzednich latach. Z kolei dla podwórka w Dąbrówce Małej ogłoszony został konkurs. Architekci musieli przesłać swoje portfolio i spotkać się z mieszkańcami. Następnie przedstawili

swoje koncepcje. Oceniali je mieszkańcy oraz przedstawiciele organizatora, sponsora i SARP.

 

Główną nagrodę, w wysokości 10 tys. zł, zdobyli Maciej Warot i Anna Gajowiec. Podwórko przy ul. Strzelców Bytomskich 13 zostanie odnowione według ich projektu. Koszt rewitalizacji to ponad 35 tys. zł. Prace nad projektami obydwu podwórek rozpoczną się w najbliższych dniach. Z nowej przestrzeni mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Realizacja powinna zakończyć się we wrześniu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości