Nad ranem doszło do wstrząsu w kopalni Murcki-Staszic. Nikt nie ucierpiał, ale odczuli go mieszkańcy wielu okolicznych miast.
Wstrząs miał miejsce w środę około godz. 04:44. Jak donoszą mieszkańcy regionu, był dosyć długi i mocno odczuwalny. Kołysały się meble.
Doszło do niego w kopalni Murcki-Staszic 500 metrów pod ziemią w rejonie ściany w pokładzie 401. Miał siłę 2×10⁶ J.
- 42 pracowników będących w rejonie wstrząsu zostało bezpiecznie wycofanych - informuje Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa Polskiej Spółki Górniczej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kiedyś w Katowicach grunt pod domami się zapadnie, jak w WB. Myślę, że pierwsze osuwisko za 20 lat.
Jeżeli kopalnie w Katowicach fedrują już od ponad 200 lat, to skąd teza że za 20 lat powstanie pierwsze "osuwisko" ?
co to jest i gdzie sie znajduje pokład 401 ? nie wszyscy czytający sa górniakami gealogami, zaryzykuję, że wśród czytajacyh jest ich zdecydowana mniejszość.
GÓRNICZE TRZESIĘNIA ZIEMI NA ŚLĄSKU !! To na 100% bardzo źle wpływa na trwałość i stabilność ogromnej ilości starych, poniemieckich kamienic na Śląsku !! Górnictwo które stwarza takie zagrożenia + kosztuje podatników 9 miliardów rocznie z dopłat budżetowych każdego roku od wielu lat POWINNO BYĆ NATYCHMIAST ZLIKWIDOWANE !!
a zdajesz sobie sprawe mądralo ile kopalnie zostawiają w budżecie państwa ? nikt sobie nie zdaje sprawy jak wielkie podatki są na nich nakładane
Tak jest Panie Wiech. Proszę się nie ukrywać.
Kiedyś w Katowicach grunt pod domami się zapadnie, jak w WB. Myślę, że pierwsze osuwisko za 20 lat.
Jeżeli kopalnie w Katowicach fedrują już od ponad 200 lat, to skąd teza że za 20 lat powstanie pierwsze "osuwisko" ?
co to jest i gdzie sie znajduje pokład 401 ? nie wszyscy czytający sa górniakami gealogami, zaryzykuję, że wśród czytajacyh jest ich zdecydowana mniejszość.