Reklama

Prawie 2,4 tys. osób przesiadło z samochodu się do pociągu

Poniedziałek był, jak na razie, pierwszym dniem, w którym kierowcy mogli za darmo jeździć pociągami Kolei Ślaskich. Akcja, która ma związek z dużym zanieczyszczeniem powietrza, skusiła do przesiadki do pociągu prawie 2,4 tys. osób. Nie wiadomo dokładnie ilu z nich to właściciele samochodów, bo każdy mógł "przewieźć" dwóch współpasażerów.

Decyzję o bezpłatnych przejazdach dla właścicieli samochodów podjął marszałek województwa. Takie rozwiązanie ma się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. - Oczywiście sama rezygnacja z jazdy samochodem nie rozwiąże problemu. Ale każdy, najmniejszy nawet krok, by przeciwdziałać tej sytuacji, jest na wagę złota. Stąd nasza propozycja - tłumaczy wtedy rzecznik Kolei Śląskich, Michał Wawrzaszek. Jak zapowiada, akcja darmowych przejazdów dla kierowców ma być wznawiana w przypadku fatalnej jakości powietrza. Decyzję o tym podejmować będzie marszałek.

Z przywileju mógł skorzystać każdy, kto miał ze sobą dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Z kierowcą nieodpłatnie mogły podróżować również dwie osoby towarzyszące.

Reklama

Wiadomo już, że z samochodu na pociąg przesiadło się 30 stycznia dokładnie 2390 osób. Codziennie w dni robocze Kolejami Śląskimi podróżuje od 40 do 50 tys. pasażerów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości