Reklama

Oszust na os. Tysiąclecia. Wysłał fałszywy link i wypłacił gotówkę

08/10/2025 07:45

Policjanci z Katowic szukają mężczyzny, który wypłacił gotówkę z bankomatu. Pieniądze zdobył poprzez oszustwo za pomocą BLIK.

Publikujemy wizerunek podejrzewanego o oszustwo. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z policjantami z Komisariatu VII Policji w Katowicach pod nr telefonu 47 851 39 00, lub pod adresem e-mail: [email protected]

Katowicka komenda opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o oszustwo. Nagrany przez kamerę znajdującą się w bankomacie człowiek jest poszukiwany. Sprawą zajmują się kryminalni z Komisariatu VII Policji w Katowicach. 

Wszystko działo się 9 kwietnia tego roku. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Katowicach, sprawca wysłał link imitujący popularny portal aukcyjny. Po kliknkęciu w ten odnośnik pokrzywdzony został przekierowany do strony internetowej, na której było miejsce do wpisania kodu do płatności. Pokrzywdzony wpisał kod BLIK i zatwierdził transakcję. Dzięki temu mężczyzna widoczny na zdjęciu mógł wypłacić gotówkę z bankomatu zlokalizowanego przy ul. Zawiszy Czarnego w Katowicach. W ten sposób pokrzywdzony stracił 1800 złotych.

Reklama

Policjanci z Katowic proszą o pomoc w namierzeniu podejrzewanego. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące go rozpoznać lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VII Komisariatu w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 39 00, lub pod adresem e-mail: [email protected].

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości