Reklama

Nowy terminal na lotnisku w Pyrzowicach

Zakończyła się rozbudowa terminalu pasażerskiego B na lotnisku w Pyrzowicach. Inwestycja trwała prawie dwa lata, a jej głównym celem było usprawnienie obsługi pasażerów.

W ramach rozbudowy i przebudowy terminalu pasażerskiego B jego powierzchnia została powiększona o 40%, z 12,2 do 17,2 m kw. Istotną zmianą było przesunięcie fasady terminalu o ok. 17,5 metra na południe i zrównanie jej z linią terminalu C, co umożliwiło połączenie obiektów. W przejściu łączącym oba budynki zlokalizowano strefę upamiętniającą Wojciecha Korfantego - patrona pyrzowickiego lotniska.

Zasadniczą zmianą wewnątrz obiektu jest rozdzielenie poziomami strefy odprawy biletowo-bagażowej od strefy kontroli bezpieczeństwa. W starym terminalu B obydwie znajdowały się na parterze. W nowym strefa kontroli bezpieczeństwa została przeniesiona na pierwsze piętro. Dzięki temu możliwe stało się zwiększenie liczby stanowisk odprawy biletowo-bagażowej z 18 do 28. Jedno stanowiskowo służy do nadawania bagaży ponadgabarytowych, a dwa przeznaczone są dla pasażerów samodzielnie nadających bagaż.

Reklama

Zmieniła się również hala odlotów terminalu B. Powstały nowe punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe. Salonik biznesowy został przeniesiony na drugie piętro hali odlotów i jest dwukrotnie większy niż poprzednio. W terminalu jest teraz  16 bramek służących do wejścia na pokład (0 6 więcej).

Efektem przeprowadzonej inwestycji jest wzrost przepustowości terminalu pasażerskiego B z 2 do 4 milionów pasażerów rocznie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Andrzej - niezalogowany 2021-08-23 13:06:15

    Przebudowa nic nie usprawniła. Dwa działające stanowiska kontroli bezpieczeństwa powoduję kolejkę gigant.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości