Szli wzdłuż torów i wycinali kable. Funkcjonariusze SOK zatrzymali mieszkańca Katowic. Teraz za kradzież odpowie przed sądem.
Kradzież na torach w Katowicach. Funkcjonariusze katowickiej Straży Ochrony Kolei patrolowali rejon inwestycji kolejowej pomiędzy Sosnowcem a Zawodziem. Około godz. 2.00 w poniedziałek, 7 lipca, zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się przy torach wzdłuż linii kolejowej nr 1. Widać było, że niosą kable. Funkcjonariuszom SOK udało się zatrzymać jednego z nich. Okazało się, że sprawca ukradł około 100 metrów kabla teletechnicznego i został przyłapany na próbie kradzieży kabli zasilających czynną linię kolejową. Przy mężczyźnie znaleziono nożyce do cięcia metalu. Drugi sprawca kradzieży zdążył uciec. 31-letni mieszkaniec Katowic został przekazany policjantom z Komisariatu V Policji.
Skradzione kable należały do firmy budowlanej, która prowadzi prace w związku z kolejową inwestycją w Katowicach. Straty są szacowane na kilka tysięcy złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Uciąć łapy. Wniosek o rentę rozpatrzyć negatywnie
Uciąć łapy. Wniosek o rentę rozpatrzyć negatywnie