Już za kilka godzin rozpocznie się powitanie 2025 roku na Stadionie Śląskim. W trakcie trwającego kilka godzin Sylwestra z Dwójką na scenie wystąpi ponad 30 wykonawców z Bryanem Adamsem na czele, który będzie największą gwiazdą sylwestrowej nocy. Zanim zabawa się zacznie, do Parku Śląskiego przyjadą tłumy.
PLAN IMPREZY
Sylwestrowa zabawa zacznie się o godz. 20.00. Wtedy na scenie pojawią się pierwsi wykonawcy i ruszy transmisja na żywo w TVP2. Jednak bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte już o godz. 18.00, a od 19.00 będzie grał pierwszy lokalny zespół Universe. Największych gwiazd, Bryana Adamsa i The Kolors, należy spodziewać się tuż przed północą. Muzyka przestanie grać około godz. 1.00, a na godz. 2.00 zaplanowano ostateczne zakończenie imprezy. Organizatorzy celowo nie podają, kto wystąpi o której godzinie.
DOJAZD I PARKOWANIE
Dojazd na Stadion Śląski ma ułatwić ZTM, a powrót możliwy będzie dodatkowymi pociągami Kolei Śląskich. O bezpłatnym transporcie na imprezę pisaliśmy TUTAJ. Po południu wprowadzone zostaną zmiany dla kierowców, o utrudnieniach na drogach pisaliśmy TUTAJ.
Jeśli jednak ktoś zdecyduje się dojechać do Chorzowa samochodem, to będzie mógł skorzystać z parkingów o mocno ograniczonej pojemności. Dojazd do miejsc postojowych najbliżej stadionu możliwy będzie od ul. Chorzowskiej (wjazd „Karolinka”). Drugi plac parkingowy znajduje się obok Legendii (wjazd od ul. Złotej) Postój kosztuje 20 złotych. Bilet parkingowy będzie można zakupić na miejscu przy wjeździe, a wjazd zostanie otwarty w godz. 17.00 - 23.30. W przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte.
WEJŚCIE NA STADION I ZAKAZY
Na imprezę będzie można wejść kilkoma bramami:
brama 6, 7 - płyta, wejście pod scenę, brama 3, 4, 5 - trybuny.Organizatorzy mają udostępniać trybuny na bieżąco w zależności od zapełnienia. Nie będzie możliwości wyboru konkretnego miejsca i sektora. Służby będą kierować uczestników w otwarte i dostępne na trybunach miejsca. Na Stadion nie będzie można wnieść niektórych przedmiotów.
Najbardziej oczywiste to broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, race, petardy, sztuczne ognie. Poza tym nie będą wpuszczane osoby posiadające napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe. Zakazane jest wnoszenie plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek, w tym butelek i puszek z napojami, symboli lub barw klubów sportowych w jakiejkolwiek postaci. Zakup napojów oraz jedzenia będzie możliwy w punktach gastronomicznych. Płatność możliwa kartą oraz gotówką.
Uczestnicy nie mogą mieć na terenie imprezy sprzętu: dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających, a także profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer wideo, statywów, selfie sticków, tabletów, laptopów, wszelkich urządzeń audio-video (z wyjątkiem telefonów komórkowych).
Nie będzie też można wnieść toreb i plecaków większych od formatu A4, walizek, przedmiotów z ostrym zakończeniem (w tym parasoli). Na liście zakazanych przedmiotów są także takie, które mogą zakłócić transmisję telewizyjną: balony, wskaźniki laserowe, urządzenia emitujące dźwięk. Obowiązuje też zakaz wprowadzania zwierząt.
Organizator nie zapewnia depozytów.
DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI
Podczas imprezy sylwestrowej z Dwójką nie obowiązują ograniczenia wiekowe. Osoby małoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu pod opieką osoby pełnoletniej, dzieci do lat 13 muszą być z opiekunem prawnym.
Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do znajdującego się na terenie stadionu posterunku policji, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z ich opiekunami. Dlatego organizatorzy zachęcają do pobrania opasek bezpieczeństwa, które dostępne będą przy każdym wejściu na teren imprezy. Na takiej opasce należy wpisać numer telefonu kontaktowego rodzica i umieścić na nadgarstku dziecka.
Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowlaków dostępny będzie przy sektorze 25D. Kluczami do pomieszczenia dysponować będzie patrol medyczny poruszający się pieszo po terenie imprezy. Niestrzeżony parking dla wózków dziecięcych będzie zlokalizowany pomiędzy bramami 4 i 5 na terenie wewnątrz stadionu.
ORGANIZATOR MOŻE NIE WPUŚCIĆ I WYPROSIĆ
Zgodnie z regulaminem, organizator wydarzenia może odmówić wstępu na wydarzenie oraz przebywania na imprezie. Działania te wykonują służby porządkowe, czyli pracownicy agencji ochrony, legitymujący się identyfikatorami. Z możliwością wyproszenia z imprezy muszą liczyć się osoby:
• znajdujące się pod wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
• posiadające broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje,
• małoletnie bez prawnego opiekuna,
• zachowujące się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku,
• posiadające przedmioty z ostrym zakończeniem,
• niewykonujące poleceń służb.
Pracownicy ochrony są uprawnieni do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości, a także do przeglądania zawartości bagaży i odzieży uczestników w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty.
Szczegółowe informacje dotyczący uczestnictwa w Sylwestrze z Dwójką można znaleźć TUTAJ.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze