Reklama

Kolejny rekord lotniska w Pyrzowicach

Czerwiec 2018  był najlepszym miesiącem w historii lotniska w Pyrzowicach. W ruchu całkowitym obsłużonych zostało 581 003 podróżnych, czyli o 131 692 więcej (+29,3%) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego. Tym samym pobity został rekord z sierpnia minionego roku, kiedy to z siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzystało 546 333 pasażerów.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, również w czerwcu wzrost liczby pasażerów nastąpił zarówno w ruchu regularnym, jak i czarterowym. Z siatki połączeń regularnych skorzystało 256 892 osób. W grupie pięciu najpopularniejszych tras znalazły się: Londyn-Luton (29 tys. pasażerów), Dortmund (22 tys.), Eindhoven (12,7 tys.), Frankfurt (12,1 tys.) i Warszawa (11,7 tys.).

W ruchu czarterowym obsłużonych zostało 323 336 podróżnych. Wśród pięciu najpopularniejszych tras znalazły się: Antalya (36,1 tys. pasażerów), Burgas (27,1 tys.), Heraklion (18,7 tys.), Rodos (16,4 tys.) oraz Zakynthos (15,4 tys.).

Reklama

Po tak dużym wzroście, zarządca lotniska w Pyrzowicach zweryfikował prognozy na 2018 rok. Z Katowice Airport może skorzystać nawet 4,8  mln podróżnych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości