Reklama

Arcybiskup zmienił granice kilku katowickich parafii

G. Ż.
Arcybiskup, metropolita katowicki Wiktor Skworc wydał dekret, w którym zmienia granice trzech katowickich parafii. Ma to związek m.in. z budową nowych osiedli, które powstają na granicy śródmieścia i Brynowa.

Przy ul. Ceglanej powstają dwa osiedla: Ceglana Park i Zdrowe Stylove. Łącznie znajdzie się w nich kilkaset mieszkań. Zgodnie z decyzją arcybiskupa, ich nowi lokatorzy będą należeć do parafii katedralnej pw. Chrystusa Króla. – Bardzo się cieszymy, że te dwa osiedla znajdą się w naszej parafii, podobnie jak to było kilka lat temu z osiedlem Atal Francuska Park. Mieszkańcom tego ostatniego udzielamy już ślubów czy chrzcimy dzieci – mówił podczas niedzielnej mszy św. ks. Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach.

Kolejne powstające osiedle – Nowe Ptasie, podobnie jak cała ulica Meteorologów, znajdzie się w granicach parafii św. Michała Archanioła (przy ul. Gawronów). Do tej samej parafii zostaną też przyłączone nieruchomości, a właściwie ich mieszkańcy, którzy do tej pory znajdowali się w parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi (ul. Przyklinga). Chodzi o ul. Brynowską – numery parzyste od 26 do 52, ul. Dworską (numery parzyste), ul. Gałczyńskiego (cała ulica), ul. Imieli (numery parzyste i nieparzyste od 6 do 17), ul. Kościuszki (numery nieparzyste od 123 do 141), ul. Miłosza (cała ulica), ul. Skiby (numery parzyste i nieparzyste od 5 do 18) i ul. Środkową (cała).


Tagi:

Komentarze

 1. Milo 26 sierpnia, 2020 at 12:07 pm - Reply

  Skworc do dymisji. Chronienie pedofila nie będzie tolerowane. Niech sobie szuka roboty w jakimś zakonie.

 2. Grucha 24 sierpnia, 2020 at 11:15 am - Reply

  Teren podzielony, można dziesięcinę ściągać

 3. AA 24 sierpnia, 2020 at 10:43 am - Reply

  Jak to biskup wie gdzie są konfitury: „udzielamy ślubów i chrzcin” oczywiście za „co łaska”
  A i na kolędę po pieniążki też będzie gdzie pójść 😉
  Ani słowa o wierze i uczestnictwie w mszy….. bo mieszkańcy tych nowych osiedli to tacy „wierzący ale tylko w dniu ślubu chrztu i może jeszcze gdy trzeba święconki poświęcić”

Dodaj komentarz

*
*