Reklama

Archibar znika, powstanie nowy klub

Rajzefiber
Grzegorz Żądło
Wstęp na imprezy tylko dla osób powyżej 30 lat, dobra kuchnia, wystawy i koncerty. W Katowicach powstaje nowy klub.

Będzie się mieścił tam, gdzie do niedawna działał Archibar, czyli przy ul. Dyrekcyjnej. Lokal przejął Rafał Czuchrowski, który w Katowicach prowadzi coraz modniejszy klub Rajzefiber, a w Chorzowie Zanzibar. W miejscu byłego Archibaru trwa już remont. Wnętrze ma się bardzo zmienić. – Ścian oczywiście nie będziemy przestawiać, ale chcemy zupełnie zmienić wygląd tego miejsca. Do końca przyszłego tygodnia będą gotowe projekty – mówi Rafał Czuchrowski. Zapowiada nowy bar, kuchnię i wystrój ścian. W tygodniu w nowym klubie będzie można zjeść śniadanie, obiad czy kolację. Natomiast od czwartku do soboty będą się w nim odbywać regularne imprezy. Tu ciekawostka, wstęp na nie będą mieli tylko ci, którzy skończyli 30 lat. – Będziemy się tego ściśle trzymać. Zauważyłem, że nie ma w Katowicach klubu dla nieco starszej młodzieży, która chciałaby się pobawić w swoim gronie – tłumaczy Czuchrowski. Klub chciałby otworzyć na przełomie listopada i grudnia. Jeśli się uda – na Andrzejki. Oprócz imprez, mają się w nim odbywać koncerty i wystawy. Będzie też galeria.

Na razie lokal nie ma jeszcze nazwy, a ta powinna w jakimś stopniu kojarzyć się z architekturą. Klub mieści się bowiem w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich. Na Facebooku trwa zabawa, w której każdy może zgłosić swoją propozycję nazwy.

 


Tagi:

Komentarze

  1. Grzegorz Żądło 6 listopada, 2014 at 12:02 pm - Reply

    Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, zaznaczam że tylko wydaje, że lokal jest w gestii SARP-u i to stowarzyszenie podejmuje decyzje o najemcach. Niemniej postaram się sprawdzić jak to wygląda.

  2. Zbig 6 listopada, 2014 at 11:15 am - Reply

    A to ciekawe. Czy był gdzieś ogłoszony konkurs w sprawie tego lokalu ? Na stronach Urzędu Miasta Katowice nie znalazłem a zdaje się, że lokal należy właśnie do miasta. Czy ktoś zna odpowiedź ? Bardzo ciekawe…

Dodaj komentarz

*
*