Reklama

Amatorzy boksowali się jak zawodowcy

Szymon Kosek
Serce do walki i zaangażowanie na poziomie mistrzowskim – tak galę „Pierwszy krok oldboyów” podsumowuje Damian Kuźma, prezes klubu bokserskiego Kleofas. W niedzielę amatorzy skrzyżowali rękawice na ringu w klubie Królestwo.

Do walki stanęło 20 bokserów, w tym 6 juniorów i 14 amatorów. W turnieju obowiązywał regulamin amatorski. –W boksie profesjonalnym są przynajmniej 4 rundy po 3 minuty, tutaj były to 3 rundy po 2 minuty. Poza tym zawodnicy mieli kaski, w profesjonalnym boksie seniorskim już się ich nie używa – tłumaczy trener Kleofasa Safar Alijew.

Impreza została zorganizowana z myślą o amatorach. Jak mówi Kuźma, wiele osób przychodzących na treningi początkowo nie myśli o walce w ringu. Chęć spróbowania swoich sił między linami z czasem jednak przychodzi. –Ta impreza zaczyna stanowić dla tych ludzi jakiś cel. Jeżeli nie mogli przyjść na trening, dawali znać, że poszli pobiegać albo wybrali się na siłownię. Sami się motywowali, w dużym stopniu czuli, że trzeba zrobić coś więcej, niż gdyby tylko trenowali.

Pod koniec gali odbyła się licytacja koszulek podpisanych przez bokserów Grzegorza Proksę, Tomasza Adamka i Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz rękawic Andrzeja Gołoty. Te ostatnie sprzedane zostały za 2350 złotych. Zdobyte podczas imprezy pieniądze pozwolą zorganizować zimowy wyjazd szkoleniowy dla podopiecznych klubu.

Poniżej zestaw par biorących udział w gali. Wytłuszczoną czcionką nazwiska zwycięzców.

Para nr. 1 JUNIORZY

Monika Serafin

Patrycja Joniec

Para nr. 2 JUNIORZY

Łukasz Górecki

Kuba Ogórek

Para nr. 3 OLDBOYE

Wojtek  Sojka

Mirek  Durok

Para nr. 4 OLDBOYE

Piotrek Ciesielski

Piotrek Gołębiowski

Para nr. 5 OLDBOYE

Bartek  Wienzek

Jakub Zegadło 

Para nr. 6  OLDBOYE

Artur Giers

Kamil Amor Jeśmiętowicz

Para nr. 7 OLDBOYE

Łukasz Dziekan

Marcin Wilk

Para nr. 8 JUNIORZY

Hubert Kaczmarek (REMIS)

Kordian Wyciszkiewicz

Para nr. 9 OLDBOYE

Adrian Wójtowicz (REMIS)

Przemek Krawczyk

Para nr. 10  OLDBOYE

Kasjan Inglot

Remik  Gmyrek


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*