Reklama

Zwolennicy aborcji zdewastowali plakaty kampanii ruchu pro-life

Redakcja
Kampania pro-life w Katowicach. Plakaty z dzieckiem w łonie matki zostały zdewastowane. Ktoś namalował na nich napisy popierające aborcję.

Ruch pro-life rozpoczął niedawno ogólnopolską kampanię. To plakaty w różnych formatach z grafiką przedstawiającą dziecko w macicy w kształcie serca. Od kilku tygodni można je zobaczyć na ulicach wielu polskich miast. Pojawiły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu. Również w Katowicach jest co najmniej kilkanaście billboardów i stojących tablic, na których pojawiły się plakaty. Ich przekaz oraz sama forma były krytykowane przez zwolenników i zwolenniczki tzw. pro-choice, czyli osoby popierające prawo do wyboru w kwestii aborcji. W Poznaniu na jednym z billboardów pojawił się na przykład taki napis: „Ta kampania reklamowa kosztowała setki tysięcy zł. Wysokość zasiłku rodzinnego dla jednego dziecka wynosi max. 135 zł, a zasiłku dla samotnej matki max. 386 zł. #protestuję #żądamwyboru„.

W Katowicach do tej pory kampania nie budziła aż takich emocji jak w innych miastach. W tym tygodniu doszło do dewastacji. Ktoś zamalował farbą tablice z plakatami. Wszystkie znajdujące się przy ul. Sokolskiej mają teraz proaborcyjne hasła: „Aborcja jest ok„.


Tagi:

Komentarze

 1. hela 22 grudnia, 2020 at 4:13 pm - Reply

  Zabijanie kobiet jest OK? To gdzie tu prawa kobiet? Gdzie prawa człowieka. Paradoks liberalizmu prowadzący do utopii.

  • Piotr 22 grudnia, 2020 at 4:59 pm Reply

   Co tam oszołomko?

 2. grzegorz 22 grudnia, 2020 at 12:52 pm - Reply

  Cenzura? Serwis katowice24 Info boi się krytycznych komentarzy? Panowie odwagi 🙂 jeśli sami krytykujecie miejcie odwagę przyjąć krytykę.

Dodaj komentarz

*
*