Reklama

Nastoletni pseudokibic GKS-u Katowice przyłapany na dewastacji

Redakcja
Nastolatek bazgrał po ścianach i został zauważony przez jednego z mieszkańców. Dzięki temu policji udało się zatrzymać nastoletniego wandala. Teraz czeka go sąd rodzinny.

Wandal przyłapany na gorącym uczynku stanie przed sądem. W Katowicach mieszkańcy pomogli policji w zatrzymaniu nastolatka, który zdewastował jeden z budynków. Ta sytuacja wydarzyła się dwa tygodnie temu, 29 września. Jeden z mieszkańców Dąbrówki Małej przechodził przez ul. Le Ronda. Było już po zmroku, ale nadal dość wcześnie i wokół kręciło się sporo ludzi. Nie przeszkadzało to wandalowi, który na oczach mieszkańca niszczył budynek. Zamalowywał sprejem elewację herbem GKS-u Katowice. Świadek szybko powiadomił o tym członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca. Ci z kolei zadzwonili po policję i sami zorganizowali obławę na pseudokibica.

Mieszkańcy wyruszyli z trzech stron i go otoczyli. W tym czasie na miejsce podjechał policyjny nieoznakowany samochód. Nastolatek został zatrzymany na gorącym uczynku. Funkcjonariusze znaleźli przy nim torbę z kolejnymi puszkami farby. Opiekunowie prawni odebrali 16-letniego chłopca z policyjnego komisariatu i dopiero wtedy rozpoczęły się kolejne kroki. Cała sprawa przeciągała się dlatego, że policjanci musieli porozumieć się z zarządcą kamienicy. W innym wypadku wandal nie poniósłby konsekwencji, ponieważ dewastacja jest ścigana na wniosek właściciela zniszczonego mienia. Zarządca kamienicy wstępnie oszacował straty na ponad tysiąc złotych, a o dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny. Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca dziękuje mieszkańcowi za szybką reakcję i zachęca do zgłaszania podobnych aktów wandalizmu.


Tagi:

Komentarze

 1. Katowiczanin2020 16 października, 2020 at 8:40 am - Reply

  Graffiti z kibicowskim symbolem gieksy widniało w tym miejscu już wcześniej ale ktoś zasprayował je tworząc plamę w srebrnym kolorze pewnie zrobili to kibice ruchu . Plama widniała na tym budynku bardzo długo i nikomu to nie przeszkadzało, obok plamy widnieje jeszcze drugi symbol podobnej wielkości. Chłopak sprayował symbol gieksy w miejscu wielokrotnie już wykorzystywanym w tym celu. Moim zdaniem powinien teraz po sobie posprzątać zmywając własnoręcznie ten napis przy użyciu odpowiednich środków czystości a następnym razem zanim zacznie coś bazgrać powinien zapytać właściciela albo spółdzielnie mieszkaniową czy wyraża zgodę na umieszczenie napisów na budynku. Wypłacanie odszkodowania właścicielowi mija się z celem poniewż on sam z pewnością tych bazgrołów nie usunie ,pieniądze wyda na coś innego a oszpecona ściana przez kolejne kilka lat pozostanie w taki stanie w jaki znajduje się w tej chwili.

  • roleks 16 października, 2020 at 9:01 am Reply

   Przeszkadzało, przeszkadzało że mur jest zabazgrany i to nie tylko kibicom ruchu, bo mi też przeszkadzało jako kibicowi gieksy.

 2. Karolina 15 października, 2020 at 9:51 pm - Reply

  Szkoda, ze jak śmierdziele zamalowywali herb lokalnego klubu to na nich obławy nie zrobili….. Tragedia ludzie myślcie trochę, ze zwykłego chłopaka robicie wandala, jakby nie wiadomo co złego zrobił, a za obławy na prawdziwych przestępców się nie weźmiecie, bo sracie po gaciach ze strachu.

  • Grzegorz Żądło 15 października, 2020 at 9:59 pm Reply

   Jak to ludzie robią wandala? To jest wandal, sam się nim zrobił niszcząc cudzą własność.

   • Karolina 15 października, 2020 at 10:13 pm Reply

    No rzeczywiście, chłopak 16 lat to przestępca na skalę światową, trzeba obławę na niego robić , a te grafitii to porównywalny czyn do gwałtów i zabójstw… Szkoda, że jak na co drugiej ścianie jest “BIK” i inne pierdoly, których nawet nie idzie rozczytać to tego nikt nie ściga i nie robi “obławy”

    • Grzegorz Żądło 15 października, 2020 at 10:39 pm Reply

     Świetnie, że mieszkańcy pomogli policji. Teraz ważne, żeby rodzice albo sam pan gówniarz zapłacili co do złotówki za to co zniszczył.

 3. Alojz 15 października, 2020 at 10:30 am - Reply

  No fajnie, a co symbol gieksy ma wspólnego z jakąkolwiek kulturą? To czy jeżeli jestem fanem zespołu hiphopowego ruch grającego w Chorzowie to znaczy że mogę łazić i malować ich rapowe symbole gdzie chce? Wasi rodzice bardzo was zawiedli i wychowali idiotów wy głupie, brzydkie kibolskie biedne dzieci.

  • Karolina 15 października, 2020 at 9:55 pm Reply

   Nikt ci nie broni, możesz sobie łazić i robić co chcesz, możesz nawet się załatwić na środku ulicy, przecież to wolny kraj

   • HenHon 16 października, 2020 at 10:40 am Reply

    Czyli mogę na aucie twojego ojca pomazać farbą symbole klubu skoro to dla Ciebie takie ważne? Powiem mu za twoją radą, że “przecież to wolny kraj”. Może tatuś wtedy przemówi Ci do resztek rozumu.

 4. Kibole won z Polski 15 października, 2020 at 10:10 am - Reply

  Przyjechał kundel i obsikał teren. Jak psy – „mój jest ten płot, a ten mur kibicuje klubowi chorzowskiemu ruch”. Koło ludzi te patole to nawet nie stały. Polska byłaby naprawdę pięknym miejscem do życia, no ale niestety takie menele ułomne też tu żyją i nie da się ich wysiedlić do Afryki.

  • Dariusz 7 grudnia, 2020 at 11:01 am Reply

   Ale ten mur to kibol sponsorowanej za miejskie pieniądze gieksy pomazał.

  • Karolina 15 października, 2020 at 9:53 pm Reply

   Jak ci się nie podoba i jest ci tak źle to proszę bardzo granice są otwarte.

   • jacus 20 stycznia, 2021 at 6:19 am Reply

    pani Karolince to chyba mefedron jeszcze do końca nie zszedł…

   • Polak 16 października, 2020 at 12:30 am Reply

    Ja tam bym jednak wolał żeby wyjechała menelska patologia, która niszczy cudzą własność, niż porządni ludzie.

 5. Fanatyk 14 października, 2020 at 11:23 pm - Reply

  Katowiczanin
  Nie znasz się na grafach, ani na kulturze Hip-Hop to utkaj łeb.

  • Polak 15 października, 2020 at 9:24 am Reply

   To wyjedź sobie do jakiejś murzyńskiej dzielnicy w Ameryce, albo do imigranckiej dzielnicy w jakimś europejskim mieście, i tam sobie bądź fanatycznym fanatykiem i żyj w syfie jak lubisz. A przestań robić getto w Polsce.

   • M 15 października, 2020 at 10:04 pm Reply

    Widać, że słabo znasz znaczenie słowa getto, używać takiego słowa w takim błahym temacie, w porównaniu do tego co się tam działo, porażka

    • Helen 16 października, 2020 at 12:36 am Reply

     Może jednak nie ty powinieneś oceniać czy to “błahy” temat, bo nie tobie dom zamalowano farbą. Tobie to pewnie gdyby ktoś tylko telefon farbą pobazgrał, to już byłby lament i przekleństwa.

  • Encik 15 października, 2020 at 9:15 am Reply

   To na papie sobie wymaluj swoją wielką sztukę, najlepiej na czole, jak masz taką potrzebę ekspresji samego siebie, i uważasz to za tak wartosciowe. Skąd przyszedł ci do twojego fanatycznego łba pomysł, że właściciele oszpeconego domu chcą reklamować hiphop albo giekse?

  • Krytyk sztuki 15 października, 2020 at 8:48 am Reply

   Oooo ale mi kultura… To robienie slumsów z miasta. Bronx jest dla was wyznacznikiem estetyki? Przyjdzie jeden z drugim niedoedukowany typ, zabazgrać czyjeś mienie literka R albo G bądź innymi błyskotliwymi znakami i myślą, że szerzą kulturę hit.

  • Katowiczanin 15 października, 2020 at 12:15 am Reply

   Dobre 😀 Co tu jest do znania – niszczenie czyjegoś mienia i to nic nie zmienia “fanatyku”
   Jeśli chcesz pokazywać swoje “grafy” oraz szerzyć “kulturę” hip-hopu to rób to na swojej prywatnej elewacji, albo chociaż użyj minimum wysiłku, udaj się do zarządców budynków, albo do UM Katowice i zapytaj o to, w którym miejscu można się wyszaleć i pokazać swoją ekspresję malując grafiti i szerząc kulturę hip-hopu (która w Polsce wygląda śmiesznie z resztą)

 6. Katowiczanin 14 października, 2020 at 1:13 pm - Reply

  Co za radość te tchórzliwe gnojki mają z tego, że pobazgrają biednym ludziom domy jak nikt nie patrzy?. Banda tchórzy – zamiast rozwiązywać problemy między sobą jak mężczyźni, to te cioty ludziom domy niszczą.

Dodaj komentarz

*
*