Reklama

80-latek namalował swastyki na budynku sądu w Katowicach

Redakcja
Swastyki na Sądzie Okręgowym w Katowicach. W biały dzień mężczyzna podszedł do budynku sądu i namalował na nim nazistowskie symbole. Policja wszczęła śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Mężczyzna malował swastyki na budynku sądu w Katowicach. W poniedziałek, chwilę po godzinie 15.00, podszedł do budynku Sądu Okręgowego przy ul. Francuskiej. Czarną farbą namalował na dwóch filarach swastyki. Zauważyli go funkcjonariusze wydziału konwojowego i policji sądowej KWP w Katowicach, którzy zajmują się ochroną sądu. Sprawcę przyłapano na gorącym uczynku i zawieziono do aresztu. – Obecnie trwa śledztwo w sprawie propagowania systemu totalitarnego i zniszczenia mienia – mówi sierż. szt. Maciej Bajerski, oficer prasowy komendy miejskiej policji w Katowicach. Sprawca to 80-latek. Na razie nie wiadomo, dlaczego namalował swastyki na katowickim sądzie. Wczoraj malunki były zabezpieczone czarną folią, a dzisiaj filary zostały wyczyszczone.


Tagi:

Komentarze

  1. eknot 18 grudnia, 2019 at 1:38 pm - Reply

    Ja tam przestałem odróżniać prokuratorów i sędziów od przestępców. Na podstawie przeżyć własnych kontaktu z tymi instytucjami a nie jakieś baju baju.

Dodaj komentarz

*
*