Reklama

W miejscu DOKP powstaną „przesunięte biurowce” [WIZUALIZACJE]

Grzegorz Żądło
Za kilkanaście dni rozpocznie się budowa pierwszego biurowca .KTW. Ma potrwać dwa lata. W zależności od stopnia wynajęcia, inwestor rozpocznie prace nad drugim, wyższym budynkiem. Dziś, podczas trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, TDJ zaprezentował wizualizacje budynków. To proste, przesunięte względem siebie bryły.

Jak mówili projektanci z Medusa Group, nie chcieli tworzyć nowego symbolu Katowic, bo tym zawsze już będzie Spodek. Podkreślali, że biurowce mają być bramą do centrum miasta. Pierwszy będzie miał 20 tys. metrów kw. powierzchni do wynajęcia. Decyzja o rozpoczęciu budowy drugiego (42 tys. m kw.) będzie zależała od tego, jak szybko zostanie skomercjalizowany pierwszy obiekt.

O tym jak będą wyglądać biurowce .KTW napisaliśmy jako pierwsi kilka miesięcy temu, kiedy inwestor dostał pozwolenie na budowę. Biurowiec KTW 1 ma mieć 14 kondygnacji i 55 metrów wysokości, a z urządzeniami technicznymi – 66,42 m. Z kolei KTW 2 będzie miał 30 pięter i wysokość 117,49 m, a z „techniką” na dachu- 133,64 m.

Elewacje obydwu biurowców będą wykonane ze szklano-aluminiowych modułów (prostokątów) o wymiarach 135 cm na 367,5 cm. Każdy z modułów będzie miał część przezierną oraz pionowe pasy części nieprzeziernej na całej wysokości danego panelu. Okna (a właściwie kwatery) nie będą otwierane.

Biurowce będą miały jeden wspólny parking na 626 miejsc, czyli 15 na 1000 metrów powierzchni użytkowej. W ciągu kilku dni ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Budowa potrwa 24 miesiące, z których połowę zajmą prace ziemne.

O tym co mówią architekci o swoim projekcie można przeczytać TUTAJ.

Podziel się informacją:


Komentarze

 1. Tim Maj 24, 2016 at 6:11 pm - Odpowiedz

  Taka „przesunięta” kopia Seagram Building.

 2. tom Maj 20, 2016 at 6:12 pm - Odpowiedz

  bardzo istotna uwaga: „W zależności od stopnia wynajęcia, inwestor rozpocznie prace nad drugim, wyższym budynkiem” czyli wyższy budynek nigdy nie powstanie!!!

 3. DisappointedArchitect Maj 20, 2016 at 12:18 am - Odpowiedz

  znowu beton. znowu nuda na parterze i sklepy i zarcie jakby nie bylo gdzie. NUDA i BUDA. Nic dla ludzi, a z naszych pieniedzy!

 4. Krzysztof Maj 19, 2016 at 1:08 pm - Odpowiedz

  dla jakości tej przestrzeni lepiej, jakby niższy stał w miejscu wyższego, a wyższy w ogóle nie powstał.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij