Reklama

Darmowe koncerty w Akademii Muzycznej. Rusza Festiwal Muzyki Kameralnej

Ł. K.
Do smyczkowego kwartetu z Katowic dołącza pianiści. Wśród zaproszonych gości znalazł się wirtuoz fortepianu z Wielkiej Brytanii. W trakcie festiwalu odbędą się 4 koncerty. Udział we wszystkich będzie darmowy.

To będzie już 25. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej. Dla publiczności to okazja do posłuchania kompozycji znanych twórców. Zabrzmi głównie muzyka kompozytorów tworzących w XX. wieku, ale w repertuarze znalazły się również utwory kompozytorów takich jak: Antonin Dvorak czy Robert Schumann. Poza tym w programie muzyka polskich kompozytorów m.in. Ludomira RóżyckiegoIgnacego Friedmana czy Szymona Laksa. Razem z Kwartetem Śląskim (Szymon Krzeszowiec, Arkadiusz Kubica, Łukasz Syrnicki i Piotr Janosik) wystąpi ośmiu pianistów. Wśród nich popularyzator muzyki polskiej w Wielkiej Brytanii Jonathan Plowright.

Cztery koncerty w Akademii Muzycznej odbędą się kolejno w dniach: 15 listopada, 19 listopada, 22 listopada i 26 listopada. Pierwsze trzy rozpoczną się o godz. 19, a ostatni godzinę wcześniej, o 18. Wstęp na wydarzenia związane z XXV Festiwalem Muzyki Kameralnej jest wolny. Bezpłatne wejściówki można zdobyć dzwoniąc pod nr. tel. 32/77-92-100 lub pisząc na adres e-mail: informacja@am.katowice.pl. Więcej informacji TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij