Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Pogoda przez kolejne dwa dni powinna dopisywać. Oprócz spaceru warto wybrać się również na gastronomiczne wydarzenie w MCK lub skorzystać z wyjątkowej oferty Muzeum Śląskiego. To niektóre z propozycji na ten weekend z naszego przeglądu.

SOBOTA 

Tomasz Dąbrowski i zespół Ad Hoc, Muzeum Śląskie (ul. Dobrowolskiego 1)

To drugi koncert zapowiadający JazzArt Festiwal. Polski artysta zagra z trzema japońskimi muzykami. Ich wspólny projekt został zrealizowany w ciągu jednej nocy w jednym z tokijskich klubów. Kompozycje Tomasza Dąbrowskiego i zespołu Ad Hoc to lekko elektroniczne brzmienie z mocnym dodatkiem trąbki i dużą ilością improwizacji. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety kosztują 18 zł i 23 zł. Można je kupić TUTAJ lub przed wejściem na wydarzenie. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

XIV Wielka Giełda Płytowa Katowice, klub Centrum (ul. Jagiellońska 17a)

Kolejna okazja do powiększenia swojej kolekcji. Na miejscu będzie można kupić przede wszystkim winyle. Organizatorzy przygotowali konkursy, w których do wygrania są unikatowe wydawnictwa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 15.00. Więcej TUTAJ.

Food Show, MCK

To okazja, żeby wziąć udział w ciekawym gastronomicznym wydarzeniu. W trakcie imprezy odbędą się wykłady i kulinarne pokazy szefów kuchni. Będzie też można spróbować menu food trucków, które zaparkują w MCK. Więcej TUTAJ.

Druh Sławek, Hip Hop Spot

Legenda polskiego hip-hopu i człowiek, dzięki któremu ta kultura dotarła do Polski. W Katowicach Druh Sławek spotka się z fanami na panelu dyskusyjnym. Spotkanie odbędzie się w nowym „Lokalu na kulturę” przy ul. Warszawskiej 25a (wejście od ul. Starowiejskiej). Wstęp jest darmowy. Więcej TUTAJ.

Koncert Latin Soul, MDK „Szopienice – Giszowiec” (pl. Pod Lipami 1)

Urodzona na Hawanie wokalistka i krakowska saksofonistka. Obydwie artystki wykonają standardy latynoskiej muzyki tanecznej m.in. Mas Qe Nada, Conga, Vivir La Vida czy Sway oraz największe przeboje sezonu takie jak Despacito czy Nosa. Koncert Mili MorenyDoroty Olech rozpocznie się o godz. 17. Bilety w cenie 10 zł można kupić na portierni. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Weekend za pół ceny w Muzeum Śląskim

W sobotę i niedzielę Muzeum będzie można zwiedzić taniej niż zwykle. Otwarte dla gości będą wszystkie wystawy, czasowe oraz stałe. Wśród czasowych jest jedna skierowana przede wszystkim do dzieci. Będą też specjalne wycieczki po niezmodernizowanych budynkach dawnej kopalni „Katowice”. Wszystkie bilety będą tańsze o połowę przez cały weekend. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Zbyszko 11 marca, 2018 at 11:57 am - Reply

    Czyli jak zwykle nic ciekawego. Kurde, poszedł by człowiek na zakupy, jak zwykle, alw gupie solidarniuchy wolą by 1/7 handlowców zwolnić…

Dodaj komentarz

*
*