Reklama

Centralna procesja Bożego Ciała w Katowicach wyruszy z Kościoła Mariackiego

G. Ż.
W tym roku centralna procesja Bożego Ciała wyruszy o godz. 10.30 z Kościoła Mariackiego i przejdzie do katedry, w której mszę odprawi abp. Wiktor Skworc. Procesja spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu.

Dziś przypada uroczystość Bożego Ciała. Jej tradycyjnym i nieodłącznym elementem jest procesja. Niemal każda parafia organizuje ją we własnym zakresie, ale w Katowicach jest też procesja centralna. Tym razem rozpocznie się o godz. 10.30 w Kościele Mariackim. Potem przejdzie ulicami Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Pl. Miarki, a następnie ul. Wita Stwosza do katedry. Tam o godz. 12 odprawiona zostanie msza św. Ołtarze będą się znajdować na skrzyżowaniu ul. Francuskiej z ul. Wojewódzką, na froncie kamienicy nr 24 przy ul. Jagiellońskiej, przy pl. Miarki oraz na froncie katedry.

Podczas procesji wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na i  przy ulicach, którymi przejdą wierni.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij