Reklama

Zwężenie na A4. Trwa remont na autostradzie w Rudzie Śląskiej

Redakcja
Utrudnienia na autostradzie A4. Trwa remont w Rudzie Śląskiej, więc konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Jak zapowiada GDDKiA, wszystko ma potrwać do końca roku. Choć zgodnie z umową termin jest dużo bardziej odległy.

Zmiany na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Od dzisiaj utrudnienia mogą być bardzie odczuwalne niż do tej pory, bo organizacja ruchu zmieniła się już na obu jezdniach autostrady. 11 lipca ruszyły przygotowania do remontu w Kochłowicach. Dokładnie w rejonie ul. Piłsudskiego wyremontowane i wyciszone zostaną urządzenia dylatacyjne na obu jezdniach autostrad A4. Na mostach ułożona zostanie również nowa nawierzchnia asfaltowa. To będzie powodowało utrudnienia dla kierowców. Jak informuje GDDKiA, z uwagi na ograniczoną szerokość jezdni, lewe pasy zostaną zawężone do szerokości 2,3 m. Wprowadzono też ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinku w rejonie robót oraz do 60 km/h w miejscach zmiany toru jazdy. W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Wrocławia, a w kolejnym etapie wymieniane będą dylatacje na jezdni w kierunku Krakowa.

Zgodnie z umową, termin zakończenia całości robót to czerwiec 2024 roku. Wykonawca jednak deklaruje wykonanie całości prac jeszcze w tym roku. Tempo wykonywania prac będzie uzależnione od warunków pogodowych. Wartość inwestycji to ponad 6,1 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*