Reklama

Ciężarówka leży na boku na autostradzie A4. Tworzą się korki

fot. Adam Bizoń.

Redakcja
Groźna kolizja na autostradzie A4. W Rudzie Śląskiej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, w wyniku którego ten pierwszy przewrócił się na bok i zablokował ruch.

Dzisiaj po godzinie 5.00 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około 330 km kilometra autostrady A4. Na granicy Rudy Śląskiej i Chorzowa, niedaleko węzła Batory, doszło do bardzo groźnego zderzenia. Samochód ciężarowy jadący w kierunku Krakowa uderzył w samochód osobowy. – Kierujący manem z naczepą najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do kolizji z autem marki Fiat – mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Ciężarówka na jakiś czas całkowicie zablokowała przejazd, bo przewróciła się na bok i wylądowała w poprzek jezdni. Po zderzeniu zerwane zostało około 20 metrów barier oddzielających pasy ruchu. Na razie nie ma informacji o rannych osobach. Policja już przed 8.00 zakończyła czynności na miejscu. Jednak utrudnienia nadal występują. Jak informuje GDDKiA, usuwanie skutków wypadku zajmie najprawdopodobniej jakieś 1-2 godziny. Jak widać na zdjęciach, przejezdny jest tylko jeden pas ruchu, ale kierowcy korzystają również z pasa awaryjnego. Mimo to jeszcze przez jakiś czas ruch będzie odbywał się wolno.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*