Reklama

Znani są już wszyscy wykonawcy tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Fot. Radoslaw Kazmierczak/FTNM 2016

G. Ż.
Lista wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, została już zamknięta. Łącznie w dniach 6-9 lipca na ośmiu scenach będzie można posłuchać 65 artystów z całego świata. Trwa sprzedaż karnetów.

Gwiazdami tegorocznej edycji będą: Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra (wystąpi podczas koncertu otwarcia), Cat Power, !!! (Chk Chk Chk), SOHN, RY X, Hercules & Love Affair, William Basinski, Max Cooper, Gold Panda.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna 12. edycja TNM będzie się charakteryzować gatunkową różnorodnością. Zagrają przedstawiciele muzyki techno, ambientu i soul & RnB. Z drugiej strony nie zabraknie wykonawców alternatywnego popu, disco, house i jazzu.

Podczas zbliżającego się festiwalu będą też polskie akcenty. To m.in. trójmiejski producent Hatti Vatti specjalizujący się w abstrakcyjnej elektronice inspirowanej muzyką garażową i ambientem, pianista Marcin Maceski, grupa Kroki, odwołująca się jednocześnie do jazzu, soulu, indie rocka i tanecznej elektroniki, duet SOTEI i Piernikowski – wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor muzyki teatralnej.

Powoli kończy się sprzedaż karnetów 3-dniowych, które uprawniają do wejścia również na koncert otwarcia w NOSPR (6 lipca wystąpi The Cinematic Orchestra).

Bilety kosztują 160 zł (1-dniowy), 280 zł (2-dniowy) i 330 zł (3-dniowy).

Do dyspozycji festiwalowiczów będzie pole namiotowe w Dolinie Trzech Stawów. Miejsce na nim kosztuje 40 zł od osoby, niezależnie od liczby dni. Bezpłatne autobusy będą dowozić uczestników festiwalu do strefy kultury.

Wszystkie informacje na temat TNM można znaleźć na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*