Reklama

Zbliża się przebudowa wiaduktów nad S86. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Ł. K.
Coraz bliżej dużej inwestycji na trasie pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą przebudowy wiaduktów nad S86, obok Ikea. Prace za ok. 24,5 milionów złotych będą wiązały się z utrudnieniami dla kierowców.

Wcześniej, w styczniu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zapowiadano wtedy, że z powodu braku odwołań umowa zostanie zawarta w lutym. Tak też się stało. Wykonaniem przebudowy obiektów w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino zainteresowano było aż 10 wykonawców. GDDKiA podpisała umowę na przebudowę obiektów znajdujących się nad drogą ekspresową S86 z firmą Primost Południe z Będzina. Generalna Dyrekcja chciała przeznaczyć na ten cel 22,2 mln złotych brutto, a Primost zaproponował 24,5 mln zł brutto.

Zanim zaczną się prace, wykonawca będzie musiał opracować projekt czasowej organizacji ruchu. Prace budowlane powinny ruszyć wiosną. „Zakładamy, że zadanie zostanie wykonane dwuetapowo – po rozbiórce i wybudowaniu jednego z wiaduktów oraz dopuszczeniu go do ruchu, przystąpimy do rozbiórki i budowy drugiego wiaduktu, choć wykonawca będzie miał możliwość przedstawienia odmiennego sposobu realizacji inwestycji” – informuje katowicki oddział GDDKiA. To oznacza, że najpierw wyłączona z ruchu zostanie jedna jezdnia, a następnie druga. Wykonawca zobowiązał się tak prowadzić prace, aby czas trwania utrudnień był możliwie najkrótszy. Dlatego prowadzenie ruchu między jezdniami drogi S86 poprzez przejazd technologiczny będą mogły trwać maksymalnie przez 60 dni oraz w okresie wakacyjnym, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia.

W ramach inwestycji wyburzony i na nowo wybudowany zostanie obiekt nad S86. Składa się on z dwóch wiaduktów z jezdnią i chodnikiem i kładki technologicznej, na której znajduje się rurociąg ciepłowniczy. Wybudowane w latach 80. obiekty zostaną zastąpione nowymi o długości blisko 85 m i szerokości ponad 14 m. Zadanie zakończy wprowadzenie docelowej organizacji ruchu. Całość prac powinna zostać zakończona w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeśli po drodze nie będzie żadnych opóźnień, to wszystko powinno zakończyć się na początku 2026 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 15 lutego, 2024 at 10:43 pm - Reply

    Kiedy ITS ruszy ? może niech wies katowice poradzi się Bielska Białej jak to się robi

    • Mike 16 lutego, 2024 at 10:57 am Reply

      Kogo? Prowincjonalnej mieściny z paroma drogami na krzyż? Lepiej nie.

Dodaj komentarz

*
*