Reklama

Zaprogramuj swój sukces – kierunki informatyczne w szkołach policealnych

Internet całkowicie odmienił życie współczesnych ludzi. Rodzice obecnych młodych-dorosłych wkraczających na rynek pracy nie mieli pojęcia o wielu zawodach, od których teraz uzależnionych jest większość firm. Jak w takim razie pokierować karierą zawodową, aby mieć realne perspektywy na stabilne zatrudnienie i dobrą wypłatę? Kierunki informatyczne zdają się być słuszną odpowiedzią.

Polecany przez najlepszych

Szkoły policealne mogą dać dobre, praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu i to już w zaledwie dwa lata. Skąd jednak wziąć pewność, że oferta wybranej szkoły spełni nasze oczekiwania? Warto zasugerować się opinią najlepszych. Na przykład firma Microsoft przyznała swój certyfikat szkołom policealnym TEB Edukacja. – Jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi dyrektor jednej ze szkół. – Jest to poświadczenie naszego profesjonalizmu i zaangażowania, a jednocześnie jasny sygnał dla naszych uczniów, że u nas warto się kształcić. W tej bardzo popularnej i jednej z największych w kraju sieci szkół policealnych, bardzo dużą popularnością cieszy się kierunek technik informatyk z certyfikatami Microsoft.

Ścisły artysta

– Komputery? To dla umysłów ścisłych! – taki przesąd panuje jeszcze wśród starszego pokolenia. Jednak ludzie rozpoczynający karierę zawodową właściwie nie pamiętają swojego życia bez Internetu. Dlatego niczym niezwykłym jest używanie technologii nawet w tak romantycznym zawodzie jak artysta, czyli na przykład grafik komputerowy. Bez niego nie obejdzie się żadna agencja reklamowa, redakcja czy właściwie… żadna większa firma. – Cztery semestry praktycznych zajęć dały mi wiedzę, umiejętności i pozwoliły zbudować porządne portfolio – mówi Maciek z Katowic.

Lepsza strona firmy

Właściwie trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę bez strony internetowej. Jednocześnie wiele takich witryn jest już przestarzałych, a dodatkowo zakładanych jest coraz więcej nowych przedsiębiorstw. Dzięki temu projektanci stron internetowych ciągle mają wiele do zrobienia. – To rynek, który ciągle się zmienia. Dlatego każdego roku uaktualniamy nasz program nauczania – mówi wykładowca szkoły policealnej TEB Edukacja. – Dodajemy nowe narzędzia, rozwiązania, zwracamy uwagę na nowe odkrycia i innowacyjne technologie.

Jak cię klikają, tak cię kupią

Nie wszyscy jeszcze rozumieją, że obecność w Internecie to nie tylko wizerunek, ale także czysty zysk. Duża część sprzedaży już przeniosła się do sieci, jednak to działa na trochę innych zasadach niż w świecie rzeczywistym. Specjaliści do spraw e-sprzedaży używają innych narzędzi oraz kanałów dotarcia. Aby poznać je wszystkie warto wybrać kierunek organizacja sprzedaży internetowej (e-commerce). Co ważne przy wyborze tej ścieżki edukacji – szkoła powinna dysponować nie tylko nowoczesnym zapleczem komputerowym, ale także licencjami na niezbędne narzędzia do mierzenia, analizy i przewidywania działań klientów. – Takie licencje dla indywidualnego użytkownika są często bardzo drogie, dlatego cieszę się, że mogłem zapoznać się z nimi podczas nauki – mówi Piotrek, absolwent szkoły TEB Edukacja w Poznaniu.

Obecnie zawody informatyczne wykonują ludzie o bardzo szerokim spektrum zainteresowań i umiejętności. Takie wykształcenie przydaje się w każdej branży. Warto zostawić konkurencję za sobą i zdobyć nowe, przydatne umiejętności. Niesamowite, że można to zrobić już w cztery semestry. Rekrutacja trwa!

Sprawdź więcej zawodów i zarezerwuj miejsce w grupie na www.teb.pl lub w sekretariacie szkół:

l. Uniwersytecka 4 (budynek Instytutu Fizyki, I piętro)

40-007 Katowice

Tel: 32 661 42 76

E-mail: [email protected]

Ponadto od 1 września zapraszamy do nowej siedziby:

ul. Pułaskiego 25 („budynek P” Uniwersytetu Ekonomicznego)

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*