Reklama

Cztery semestry do medycznej kariery

Zdobycie zawodu w branży medycznej to nie tylko długotrwałe studia. Lekarze potrzebują przygotowanego zaplecza techników, którzy są bardzo potrzebni, a ich kształcenie trwa tylko dwa lata. Szkoły medyczne oferują bogatą ofertę kierunków w trybie dziennym, wieczorowym i weekendowym. Jakie zawody są teraz w modzie?

Uśmiechnij się!

W gabinecie stomatologicznym zapamiętujemy głownie dentystę, jednak aby nasze zęby były zdrowe, a ubytki więcej się nie pojawiały, potrzebna jest praca zespołowa wielu osób. Szkoły medyczne TEB Edukacja kształcą między innymi techników dentystycznych (z technologią CAD/CAM), asystentów stomatologicznych z elementami implantologii oraz higienistów stomatologicznych.

Bardzo ważny w przypadku wszystkich tych zawodów jest nowoczesny sprzęt, na którym przyszli profesjonaliści ćwiczą swoje świeżo zdobyte umiejętności. Przykładamy dużą wagę do tego, by były to narzędzia i wyposażenie najlepszej jakości, nowoczesne i pozwalające naszym absolwentom być na bieżąco z nowinkami technologicznymi – mówi dyrektor szkoły medycznej TEB Edukacja w Katowicach.

Nowe spojrzenie

Jednym z poszukiwanych techników na rynku pracy jest także ortoptystka, czyli osoba asystująca przy wielu badaniach okulistycznych. W szkołach medycznych sieci TEB Edukacja oferowane kierunki traktowane są bardzo poważnie, dlatego nawet umiejętności, które zdobywa przyszły ortoptysta poszerzone są o certyfikat z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kurs języka migowego.

Dzięki temu kształcenie oraz całe podejście do pacjenta staje się bardziej kompleksowe, a absolwent szkoły wkracza w pracę zawodową jako fachowiec kompetentny i przygotowany na każdą ewentualność.

Przejrzeć na wylot

Technik elektroradiolog to osoba, która w swojej pracy korzysta z wiedzy dotyczącej metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki. Ten kierunek jak wszystkie medyczne dziedziny wymaga śledzenia najnowszych osiągnięć nauki i uzupełniania wytycznych każdego roku. Dlatego program jest ciągle udoskonalany i aktualizowany.

Wybierając szkołę medyczną należy sprawdzić kim są nauczyciele. Powinni to być doświadczeni praktycy, choć najlepiej gdyby byli jednocześnie pełnymi pasji pedagogami. Wiadomo przecież, że dla pacjentów najkorzystniej jest, gdy każdy rocznik techników dowodzi słuszności powiedzenia „uczeń przerósł mistrza”.  Ty także możesz zrobić w tym kierunku pierwszy krok. Rekrutacja już trwa!

Sprawdź więcej zawodów medycznych i zarezerwuj miejsce w grupie na www.teb.pl lub w sekretariacie szkół:

ul. Uniwersytecka 4 (budynek Instytutu Fizyki, I piętro)
40-007 Katowice
Tel: 32 661 42 76
E-mail: [email protected]

Ponadto od 1 września zapraszamy do nowej siedziby:

ul. Pułaskiego 25 („budynek P” Uniwersytetu Ekonomicznego)

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*