Reklama

Zapomniany stadion zamieni się w sportowy kompleks. Ruszyła inwestycja w Piotrowicach

Redakcja
Jest ruina, a ma być nowoczesny kompleks sportowy. Prezydent wbił dzisiaj symbolicznie łopatę na budowie stadionu w Piotrowicach. Będzie tu grał m.in. Rozwój Katowice.

Prace przy ul. Asnyka ruszyły już jakiś czas temu. Inwestycję oficjalnie rozpoczął jednak dzisiaj prezydent Marcin Krupa. Jak mówił, ma bardzo dużo wspomnień związanych z tym miejscem. – Ja pochodzę z tej części Katowic. Mieszkałem od tego kompleksu niespełna 500 metrów. Moje dzieciństwo i życie młodzieńcze było bardzo mocno związane z tym miejscem. Tutaj przychodziliśmy i graliśmy z chłopakami w piłkę – opowiada prezydent. Wspomina też moment, gdy stadion zaczął podupadać. Były stadion Kolejarza, który tętnił życiem w latach 70. i 80., od wielu lat nie nadawał się do uprawiania sportu. – Jak byłem młodszy to biegałem, a później wyprowadzałem tu swoje psy – mówi pan Józef, mieszkaniec Zadola. Dodaje, że cieszy się, bo będzie miał blisko na mecze Rozwoju Katowice.

Piłkarze zaczną korzystać ze stadionu najprędzej za 22 miesiące. Wtedy ma zostać oddany do użytku kompleks sportowy. Jego projekt został opracowany na podstawie głosów mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. Oprócz boiska piłkarskiego i 8-torowej bieżni, otoczonych trybuną na około 300 widzów, powstanie boisko wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę ręczną i koszykówkę, boisko do piłki plażowej oraz boisko do baseballu. Będzie też miejsce dla miłośników fitnessu, czyli plac z urządzeniami do street workout. Obok stanie dwupiętrowy budynek z zapleczem sanitarno-administracyjnym. Całość ma zostać oświetlona i nagłośniona (będzie stanowisko spikera). Poza tym, do kompleksu przy ul. Asnyka, doprowadzone zostaną nowe drogi i chodniki.

Miasto kupiło obiekt w 2012 roku, a w 2022 roku zamierza udostępnić go nie tylko zawodnikom, ale również mieszkańcom. Na wybudowanie nowego stadionu przy ul. Asnyka Katowice wydadzą prawie 37 mln złotych.


Tagi:

Komentarze

  1. Łukasz 14 października, 2020 at 9:41 am - Reply

    Na wizualizacjach pokazane są też korty do tenisa-rozumiem,że one też są w planach?

Dodaj komentarz

*
*