Reklama

Zamordowana 13-letnia Patrycja była w ciąży. Zginęła od ciosu w serce

Grzegorz Żądło
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowała w piątek o wstępnych wynikach sekcji zwłok 13-letniej Patrycji z Bytomia. Wynika z nich, że dziewczyna była w ciąży, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci było rana kłuta serca. 13-latka miała też kilkanaście innych ran szyi, brzucha i klatki piersiowej.

Przypomnijmy, we wtorek policja rozpoczęła poszukiwania 13-letniej Patrycji z Bytomia. W komunikacie zostały opublikowane jej dane osobowe, rysopis i informacja, że ostatni raz była widziana, kiedy po kłótni z jakimś mężczyzną pobiegła w stronę ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Dzień później było już wiadomo, że dziewczyna nie żyje.

Do jej zamordowania przyznał się 15-letni Kacper Ś., który w środę wskazał miejsce gdzie zostawił zwłoki. To teren na tyłach parkingu sklepu Kaufland w Piekarach Śląskich. Wcześniej 15-latek brał udział w poszukiwaniach i przedstawiał zupełnie inną wersję wydarzeń. Mówił, że Patrycja pokłóciła się z innym mężczyzną.

W piątek rano została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczyny. Wynika z niej, że 13-latka była w ciąży. Wiadomo też co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci. – Ze wstępnych wyników sekcji zwłok Patrycji P. wynika, że zmarła w wyniku rany kłutej serca Na ciele ujawniono kilkanaście ran kłutych klatki piersiowej oraz brzucha, jak też gardła. Żadnych więcej informacji w tym zakresie dla dobra śledztwa nie podajemy. Biegli po zapoznaniu się z materiałem dowodowym oraz wynikami badań toksykologicznych i histopatologicznych wydadzą ostateczną opinię – poinformowała Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W czwartek wieczorem sprawą zatrzymanego Kacpra Ś. zajął się sąd dla nieletnich, który zdecydował o umieszczeniu go na 3 miesiące w schronisku dla nieletnich.

W przypadku osób, które nie odpowiadają za swoje czyny jak dorośli, nie ma klasycznego śledztwa. Postępowanie od początku do końca prowadzi sąd, który może zlecić policji zbieranie dowodów. W sprawę nie jest zaangażowana prokuratura, w tym sensie, że nie przedstawia aktu oskarżenia.

Najwyższą możliwą karą za zamordowanie 13-letniej Patrycji może być dla Kacpra Ś. umieszczenie w zakładzie poprawczym do 21. roku życia. Wszystko dlatego, że w momencie popełnienia czynu nie miał jeszcze ukończonych 15 lat. Zabrakło do tego jednego dnia.

Jeśli sąd potwierdzi, że to właśnie on zabił Patrycję i umieści go w zakładzie poprawczym, to po ukończeniu 23. roku życia wszystkie wpisy w rejestrach karnych zostaną usunięte i uznane za niebyłe. Innymi słowy, w dokumentach nie będzie wtedy śladu, że Kasper Ś. zabił swoją znajomą.


Tagi:

Komentarze

 1. kukujam 16 stycznia, 2021 at 2:24 pm - Reply

  ej co jest ja w tym wieku wyrywałem chwasty i pomagałem mamełe a nie bawiłem sie w piątek 13tego

 2. smutna 16 stycznia, 2021 at 2:27 am - Reply

  Dla mnie ten jeden dzień przed urodzinami nic nie zmienia. Wiedział i był świadom tego że zabija nie jedną osobę ale dwie !!!

 3. Namiastka sprawiedliwości 15 stycznia, 2021 at 8:58 pm - Reply

  Skoro za zamordowanie dziecka nie można uwięzić patolusa Kacpra, to logicznym jest, że za tą zbrodnię powinni odpowiedzieć rodzice tego mordercy, bo to oni w największym stopniu odpowiadają za stworzenie takiego zwyrodnialca. No i przede wszystkim rodzicieli takich potworów powinno się sterylizować, żeby nie byli w stanie się więcej rozmnażać.

  • Piotr 16 stycznia, 2021 at 9:51 am Reply

   Proponuję pociągnąć do odpowiedzialności neandertalczyka. Bo gdyby nie wyewoluował do homo sapiens to by problemu nie było.

   • Wiesław 16 stycznia, 2021 at 10:36 am Reply

    Może neandertalczyk to twój przodek, mój nie.

Dodaj komentarz

*
*