Reklama

Kąpieliska na Morawie i w dolinie Trzech Stawów znowu mogą być zamknięte

S. K.
Trwa rekrutacja ratowników, którzy w lecie będą zabezpieczać miejskie kąpieliska. Jeżeli chętnych będzie zbyt mało, w niektórych miejscach kąpiel będzie zakazana.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma w Katowicach 4 obiekty: basen na ul. Rolnej, kąpielisko Bugla oraz otwarte kąpieliska na stawie Morawa i w Dolinie Trzech Stawów. By zabezpieczyć wszystkie, potrzebnych jest 35 ratowników. 25 z nich będzie pracować na basenach, pozostali pilnowaliby bezpieczeństwa na Morawie i Trzech Stawach. W zeszłym roku ludzi zabrakło, dlatego obstawione były tylko baseny. Na otwartych kąpieliskach stanęły znaki informujące o zakazie kąpieli.

Niewykluczone, że w tym roku sytuacja się powtórzy. Rekrutacja ratowników rozpoczęła się 20 marca. Do tej pory zadeklarowało się tylko 5 osób chętnych do pracy przez cały sezon. Pracownicy MOSiR-u mają nadzieję, że zainteresowanie wzrośnie z nadejściem cieplejszych miesięcy. – W maju i czerwcu młodzież ma już mniej zajęć w szkołach, powoli kończy się też rok akademicki. W tym roku zajęliśmy się też szerszą promocją rekrutacji. Ogłoszenia pojawiły się na katowickich uczelniach, w urzędzie pracy, w naszych obiektach, współpracujemy też z WOPR-em – mówi Romuald Oryńczak, dyrektor techniczny MOSiR-u.

Do pracy mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie, posiadające aktualne uprawnienia ratownika wodnego. Wymagane jest też ukończenie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W zamian ratownicy mogą liczyć na umowę o pracę i wynagrodzenie w wysokości 2100-2300 złotych miesięcznie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*