Reklama

Za kilka tygodni rozpocznie się budowa miejskich basenów

Szymon Kosek
Budową miejskich basenów zajmą się dwie firmy. NDI S.A. z Sopotu wybuduje basen w Brynowie i Szopienicach-Burowcu. Za wykonanie basenu w Ligocie odpowiadać będzie firma Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. z Inowrocławia. Wykonawcy będą mieć na ich budowę 22 miesiące.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy podpisana zostanie umowa na realizację prac. Jeżeli żadna z firm nie zgłosi odwołania, będzie to możliwe już 9 maja. Potem miasto przekaże wykonawcom place budowy. Na realizację inwestycji będą mieć 22 miesiące od dnia podpisania umowy. Łączny koszt budowy wszystkich basenów to 75,5 mln złotych. Baseny przy ulicy Hallera i Kościuszki, które wykona spółka NDI, będą kosztować odpowiednio 24,1 mln i 25,2 mln złotych. Za pływalnię przy ulicy Wczasowej miasto zapłaci firmie Alstal Grupa Budowlana 26,2 mln złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak będą wyglądać miejskie baseny [WIZUALIZACJE]

W każdym obiekcie będzie znajdować się 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25×16 metrów i basen rekreacyjny, w którym będą znajdować się dodatkowe atrakcje. Będą to urządzenia do masażu karku, masażu ściennego, masażu wodno-powietrznego, gejzer powietrzny, grzybek wodny, ławeczki powietrzne, jacuzzi, brodzik i zjeżdżalnia o długości 80m. Przy basenie sportowym będzie widownia na 115 osób. W części basenowej będą też sauny: turecka, dwie fińskie, do tego wypoczywalnia i beczka schładzająca. W każdym budynku będzie też część sportowa, nie wszędzie jednak będzie ona wyglądać tak samo. Każdy basen będzie miał swoją halę sportową, ale w Brynowie będzie ona przeznaczona dla gimnastyki sportowej. W Szopienicach-Burowcu i Brynowie powstanie sala fitness i siłownia, w Ligocie będą zamiast nich gabinety rehabilitacyjne. Dodatkowo będzie tam też zewnętrzny basen i strefa plażowa.

Wokół basenów powstaną parkingi. W Brynowie zmieści się na nim 186 samochodów i 4 autokary a w Ligocie będzie 94 samochody i 2 autokary. W Szopienicach-Burowcu będzie miejsce na 95 samochodów i 2 autokary. Tereny zostaną też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawią się także stojaki dla rowerów, oświetlenie i monitoring.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*