Reklama

Z Pyrzowic bezpośrednio na Malediwy. Nowe połączenie czarterowe z Katowice Airport

Redakcja
Jesienią 2021 roku biuro podróży Itaka uruchomi czarterowe loty z Pyrzowic na Malediwy. To kolejny egzotyczny kierunek, który będzie można obrać z Katowice Airport.

Pierwszy rejs na Malediwy ma się odbyć 3 listopada 2021 roku. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, do początku kwietnia 2022 roku. Połączenie obsługiwane będzie należącym do PLL LOT Boeingiem 787-9 Dreamliner. Samolot ma 294 fotele – 249 w klasie ekonomicznej, 21 w klasie Premium i 24 w klasie Business.

W sezonie ZIMA 2021/22 Itaka oferuje z wylotem z Pyrzowic także wakacje w Punta Canie w Dominikanie. Pierwszy rejs dla Itaki na tym kierunku zaplanowano na 30 października br. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, do początku kwietnia 2022 roku, tym samym samolotem.

Chociaż branża turystyczna, podobnie jak lotnicza, mocno odczuwa skutki pandemii wierzymy, że Zima 21/22 będzie powrotem do normalności, a kierunki egzotyczne będą przyciągać coraz więcej klientów. „Jeden hotel jedna wyspa” to unikalna formuła wypoczynku na Malediwach, gdzie ekskluzywne hotele harmonizują z rajskim krajobrazem koralowych wysepek z białymi plażami– mówi Piotr Heniczny, wiceprezes Itaki.

Jak mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach, bezpośrednie czartery na Malediwy po raz pierwszy będą oferowane z jakiegokolwiek regionalnego polskiego lotniska. – Jestem przekonany, że oferta wakacji na Malediwach z wylotem z Katowice Airport spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem i stanie się komercyjnym sukcesem. Tegoroczny, dynamiczny rozwój bezpośrednich dalekodystansowych połączeń wakacyjnych na naszym lotnisku, który dokonuje się pomimo pandemii koronawirusa i trwającego kryzysu, potwierdza silną pozycję portu w segmencie przewozów czarterowych – mówi Tomasik.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*