Reklama

Nowa linia lotnicza w Pyrzowicach. Zawiezie pasażerów do Włoch

Grzegorz Żądło
Kolejna linia lotnicza uruchomi loty z lotniska w Pyrzowicach. Grecki przewoźnik Lumiwings będzie latał do Forli i Perugii we Włoszech.

Inauguracyjny lot do Forli zaplanowano na 29 marca. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek oraz piątek, do 29 października. Z kolei 4 czerwca grecki przewoźnik planuje obsłużyć swój pierwszy rejs z Katowice Airport do Perugii. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, do 29 października br.

W 2019 roku, czyli ostatnim przez epidemią koronawirusa, lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło 220 tys. pasażerów, którzy podróżowali do Włoch. Był to trzeci najchętniej wybierany kierunek wśród przewozów rozkładowych, po Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Włoskie kierunki były jednymi z najczęściej wybieranych również w 2020 roku. Wówczas w Katowice Airport w ramach siatki połączeń regularnych z i do Włoch obsłużono prawie 75 tys. podróżnych.

Linie lotnicze Lumiwings zostały założone w 2015 roku w Atenach. W 2021 roku linie rozpoczęły oferowanie regularnych połączeń z lotniska Forli do portów we Włoszech i Europie Wschodniej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*