Reklama

Kolejny punkt do testów na koronawirusa powstanie na lotnisku w Pyrzowicach

Redakcja
Testy na koronawirusa na lotnisku. W Pyrzowicach powstanie kolejny punkt do wykonywania szybkich testów antygenowych. Zanim pasażerowie przejdą do kontroli paszportowej, będą musieli poddać się testowi.

Nowy punkt do szybkich testów na obecność koronawirusa powstanie na lotnisku w Pyrzowicach. Osoby wracające krajów położonych poza strefą Schengen  (Non-Schengen) będą przechodziły testy na koronawirusa. Ostatnio pisaliśmy o tym, że taki punkt został utworzony przed terminalem A i dotyczy pasażerów, którzy wylatują do Królestwa Niderlandów. Teraz pasażerowie przylatujący z krajów nie należących do Unii Europejskiej przejdą test zanim zostaną przepuszczeni do kontroli paszportowej. Chyba, że taka osoba posiada ważny wynik testu. W ten sposób spełnione zostaną wymogi  rozporządzenia rządu w tej sprawie. Zgodnie z nim możliwe jest zwolnienie pasażerów z kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonany przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. Testy po przylocie do Pyrzowic wykonywane będą w wydzielonym w tym celu punkcie i przy ścisłym zachowaniu reguł sanitarnych. Pasażerowie, którzy będą chcieli poddać się testowi, na około 2 godziny przed pobraniem materiału nie powinni aplikować do nosa i gardła środków przeciwdrobnoustrojowych takich jak krople, aerozole czy maść, a bezpośrednio przed pobraniem materiału nie należy wydmuchiwać nosa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dużo towarów i mało pasażerów. Lotnisko w Pyrzowicach wciąż w bardzo trudnej sytuacji

Wszystkie badanie realizuje Laboratorium Medyczne Lab-Med (www.lab-med.pl), które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot. Koszt testu po przylocie to 180 zł. Preferowana jest płatność kartą. W tej kwocie pasażer otrzymuje zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające uzyskany wynik testu, które przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału.

Nowy punkt do testowania zacznie działać za tydzień, 27 lutego. Do strefy Schengen należą kraje : Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Słowenia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja , Węgry, Malta, Szwajcaria, Liechtenstein, Cypr, Bułgaria i Rumunia, a ponadto Islandia i Norwegia (które nie należą do UE).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*