Reklama

Wystawa martwych ciał w Supersamie otwarta dłużej. Rozdajemy wejściówki

Ł. K.
Początkowo miała być otwarta do połowy maja. Ale ostatecznie zostanie trochę dłużej. Ludzkie ciała w Supersamie można zobaczyć jeszcze przez tydzień.

To pierwsza taka wystawa w Katowicach. Składa się na nią około 180 eksponatów. Plastynaty, bo tak się nazywają, to martwe ludzkie ciała poddane specjalnej konserwacji. Chociaż wystawa może być dla niektórych kontrowersyjna, to jej organizatorzy zachęcają do jej zwiedzania również dzieci. Dla nich i dla dorosłych ma to być lekcja anatomii i biologii człowieka. Body Worlds Vital promuje też zdrowy tryb życia, pokazując różnicę między zdrowymi a zniszczonymi organami. Ludzkie ciała w Supersamie można oglądać od lutego. Wystawa miała zakończyć się w połowie maja, ale organizator postanowił ją przedłużyć. – Przez cały czas trwania wystawy, od samego początku, zainteresowanie wystawą było bardzo duże. Jeszcze chętnie byśmy ją przedłużyli, ale niestety już nie możemy – mówi Ewa Król-Bednarczyk, rzecznik prasowy wystawy. Wystawę można oglądać do 21 maja na poziomie +2 Supersamu. Bilety wstępu zaczynają się od 25 zł.

Przeczytaj też: Martwe ciała na wystawie w Katowicach. W piątek otwarcie Body Worlds [ZDJĘCIA]

Dla naszych czytelników mamy do rozdania wejściówki. Szansę na ich zdobycie będą miały osoby zapisane do naszego newslettera. Szczegóły znajdą się w mailu, którego wyślemy w niedzielę o godz. 10.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*