Reklama

Wyścig kolarski w z Żor do Katowic. Szykują się duże utrudnienia

Źródło: www.wyscig.com.pl.

Łukasz Kądziołka
Kolarski wyścig Solidarności odbędzie się w Katowicach. W związku z zawodami mieszkańcy muszą przygotować sie na utrudnienia. Czasowo trzeba będzie zamknąć niektóre ulice.

W środę start 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Pierwszy etap zawodów rozpocznie się w Żorach i zakończy w Katowicach. 150 kolarzy przejedzie jutro trasę o długości 92,5 km. Wyścig rozpocznie się 4,5-kilometrową pętlą od startu honorowego do ostrego, skąd kolarze pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń, Lędziny, Mysłowice i Ławki aż dotrą do Katowic.

Organizacja wyścigu wymaga czasowych ograniczeń ruchu. Utrudnienia będą występowały głównie w okolicy ul. Kościuszki i Doliny Trzech Stawów, czyli na pętli wyścigu i mecie. Peleton wjedzie do miasta około godziny 12.00 ulicą Boya-Żeleńskiego na Kostuchnie i będzie kierować się w stronę mety kolejno ulicami: Szarych Szeregów, Armii Krajowej, gen. Jankego, Kościuszki, Zgrzebnioka, Meteorologów, Ceglaną i Francuską. Na tych ulicach ruch zostanie wstrzymany przez służby porządkowe o godz. 11.30. Na ul. Kościuszki prawy pas będzie udostępniony dla wyjeżdżających z os. Zgrzebnioka. Kolarze będą poruszać się po dwóch pasach pod prąd. Na ul. Francuskiej i ul. Lotnisko lewa strona jezdni będzie udostępniona dla wyjeżdżających od strony osiedla Francuska Park. Zablokowany będzie również wjazd na ul. Trzech Stawów od ul. Porcelanowej (przejazd pod DK86).

Następnie, około godz. 12.25, kolarze dotrą do Doliny Trzech Stawów, gdzie czekać na nich będzie przejazd finałową pętlą, wzdłuż ulic: Lotnisko, gen. Pułaskiego, Trzech Stawów i Francuskiej. Wyścig zakończy się o 12.45 dekoracją zwycięzców. Z powodu wyścigu i zamknięcia ulic, szykują się też zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczą one kilkudziesięciu linii autobusowych. Szczegóły w komunikacie ZTM, który jest dostępny TUTAJ.

Dodatkowo, tego samego dnia odbędzie się 14. Mini Wyścig „Solidarności”, przeznaczony dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200 do 1600 metrów i przebiega wzdłuż ul. Trzech Stawów. Pierwsza grupa wystartuje o 10.30, a ceremonia dekoracji młodych kolarzy rozpocznie się w południe.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 29 czerwca, 2022 at 7:16 am - Reply

    Bardzo dobrze, niech jeżdżą, a malkontenci niech siedzą w domach jak im się nie podoba!

  2. Sk 28 czerwca, 2022 at 7:01 pm - Reply

    Jednego syfu się pozbyliśmy czyli tour dr pologne to teraz wciskają następne g….. ! Kto daje pozwolenia na takie imprezy!!!!stop blokowania miasta koło spodka wszystko pozamykane teraz jeszcze inna część Katowic będzie nie przejezdna !!!!

Dodaj komentarz

*
*