Reklama

Wypadek na A4. Ciężarówka spadła ze skarpy, jedna osoba trafiła do szpitala

Redakcja
Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Zderzyły się dwa pojazdy. Jedna osoba została zabrana śmigłowcem do szpitala. Samochód ciężarowy wypadł z drogi i spadł ze skarpy.

Od rana na autostradzie A4 występują duże utrudnienia. Spowodował je wypadek, do którego doszło przed godz. 7.00. Przed bramkami w Gliwicach na jezdni w kierunku Wrocławia zderzyły się dwa samochody – osobowy i ciężarowy. W wyniku zderzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe. Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, żeby wydostać ją ze środka, ewakuować i przekazać zespołowi ratownictwa medycznego. W miejscu wypadku lądował helikopter LPR, który zabrał ranną osobę do szpitala. Samochód ciężarowy po kontakcie z osobówką wypadł z drogi i spadł ze skarpy. Uszkodzona naczepa wraz z ciągnikiem stoi przy nasypie, którym biegnie autostrada. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.

Utrudnienia mogą potrwać długo, bo trwa usuwanie skutków wypadku. Na razie udostępniono jeden pas ruchu w kierunku Wrocławia, więc ruch przed bramkami w Żernicy odbywa się powoli.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*