Reklama

Wyglądają jak domki dla ptaków, ale w środku są książki

Grzegorz Żądło
KZGM rozpoczął akcję instalowania w przestrzeni publicznej ogólnodostępnych biblioteczek. Mają formę drewnianych „domków”. Na razie stanęły w dwóch miejscach, ale w przyszłym roku ma ich być więcej.

Pierwsza ogólnodostępna biblioteczka stanęła w siedzibie KZGM przy ul. Grażyńskiego 5. Ma swoją stałą opiekunkę (pracownicę KZGM) i szybko zapełniła się książkami. Kolejna została postawiona na podwórku stanęła na podwórku przy ul. Kościuszki/Szeligiewicza/ Narcyzów/ Różana. To znane już w całym mieście miejsce, które przeszło metamorfozę dzięki inicjatywie lokalnej. Mieszkańcy włożyli tu dużo pracy i finansów, a pomagał im KZGM.

To dopiero początek. Widzimy, że idea dzielenia się książkami sprawdza się. Dlatego chcemy stworzyć biblioteczki również w innych miejscach. Czekamy na zgłoszenia. Zaznaczam jednak, że w pierwszej kolejności będziemy pozytywnie odpowiadać na te zgłoszenia, w których mieszkańcy wykażą się największą inicjatywą i zaangażowaniem – mówi Marcin Gawlik, zastępca dyrektora KZGM w Katowicach.

Biblioteczki mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Książki powinni przynosić do nich sami mieszkańcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*