Reklama

Wyburzanie wiaduktu zachodniej obwodnicy Katowic zakończono 3 tygodnie przed czasem

Redakcja
Zakończyły się prace rozbiórkowe na zachodniej obwodnicy Katowic. Wyburzanie wiaduktów nad ul. Gościnną miało potrwać do końca sierpnia. Jednak udało się to zrobić wcześniej.

Zachodnia obwodnica Katowic po nieco ponad miesiącu od rozpoczęcia prac rozbiórkowych jest już przejezdna. To wcześniej niż zapowiadano na początku lipca. Pierwotnie wyburzanie dwóch wiaduktów miało potrwać do końca sierpnia. Jednak ostatecznie udało się wykonać wszystkie prace o 3 tygodnie wcześniej. W ich trakcie kierowcy musieli omijać ul. Gościnną. To ważne połącznie drogowe nazywane zachodnią obwodnicą Katowic lub obwodnicą Panewnik. Z tej drogi korzystają mieszkańcy południowo-zachodniej części Katowic, aby dostać się do węzła Batory na autostradzie A4.

Wyburzanie wiaduktu nad ul. Gościnna, fot. Dominex.

Początkowo planowano wyburzyć trzy obiekty, ale ostatecznie znalazł się przewoźnik, który jest zainteresowany korzystaniem z jednego z nich. Dlatego finalnie rozbiórka objęła dwa kolejowe wiadukty. Tylko jeden z nich znajdował się nad drogą. Dlatego kierowcy nadal będą przejeżdżali pod dwoma wiaduktami przebiegającymi nad ul. Gościnną.

Co ciekawe ulica ta znajduje się w granicach Rudy Śląskiej, ale zarządza nią katowicki Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Jak poinformował nas MZUiM nie zostały przeprowadzone jeszcze odbiory techniczne. Mimo to wykonawca, firma Dominex ze Świętochłowic, zlikwidował już tymczasowe oznakowanie i droga jest przejezdna.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*