Reklama

SRK zgodziła się przekazać miastu działkę w Dolinie Trzech Stawów

Grzegorz Żądło
Spółka Restrukturyzacji Kopalń zgodziła się przekazać miastu działkę przy rolkostradzie w Dolinie Trzech Stawów. Sprawa nie jest jeszcze formalnie zamknięta, ale wszystko wskazuje na to, że Katowice staną się właścicielem istotnego dla mieszkańców terenu.

Urząd miasta zainteresował się działką w Dolinie Trzech Stawów po naszej publikacji. W styczniu 2022 roku ujawniliśmy, że SRK chce sprzedać około 1,43 hektarowy teren przy rolkostradzie. Największą część działki stanowi ogólnodostępny parking. Inny fragment to część górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach.

Z jednej strony działka sięga prawie do zabudowań szybu kopalni Staszic, a z drugiej zbliża się do rolkostrady. Własność SRK kończy się mniej więcej w połowie stromej górki. Około 1/3 terenu zajmuje las.

Kiedy napisaliśmy o planach SRK, spółka była w trakcie przygotowywania działki do sprzedaży. Do czasu naszej publikacji miasto nie wykazywało zainteresowania przejęciem bądź kupnem tego terenu. – Zwykle przygotowanie do sprzedaży naszych działek odbywa się w podobny sposób. Prezentujemy nieruchomość na naszej stronie internetowej i wielu branżowych portalach. Jest jest zainteresowanie, wówczas następuje wycena i zapada decyzja o przeprowadzeniu przetargu oraz jego warunkach. Gminy określiły (i określają) co może je interesować. Rozmawiamy i przypominamy o tym na wszystkich spotkaniach z nimi. Natomiast nie jest tak, że zadajemy pytania o każdą działkę czy nieruchomość na ich terenie, jaką chcielibyśmy ewentualnie wystawić na przetarg. Tym bardziej, że tych działek, obiektów jest dość dużo. Jeśli wcześniej gmina wyrażała zainteresowanie jakąś nieruchomością, wówczas przekazujemy jej informacje o przetargu – tłumaczył nam w styczniu Wojciech Jaros, rzecznik SRK.

Po naszym tekście prezydent Katowic polecił podległym mu urzędnikom przygotowanie odpowiedniego pisma do SRK z wnioskiem o przekazanie nieruchomości. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa posunęła się ostatnio do przodu. SRK przesłała miastu projekt umowy nieodpłatnego przekazania terenu. Teraz jest on analizowany przez urzędników. Formalne przejęcie działki ma nastąpić do końca tego roku.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Muchowca działka 1/10 ma dwa przeznaczenia. Większa jej część została oznaczona jako 4 KS, czyli parking. Z kolei fragment bliżej rolkostrady oraz niewielka część od północy mają oznaczenie 8ZP, co oznacza zieleń urządzoną.


Tagi:

Komentarze

  1. Darek 1 lipca, 2022 at 4:09 pm - Reply

    tak tak będzie apartametowiec , albo biurowiec Pan Krzysztof kupi od ręki od miasta .

  2. MM 1 lipca, 2022 at 3:42 pm - Reply

    Na tej górce jest fajny punkt widokowy. Gdyby miasto faktycznie przejęło tą działkę to mogliby wyremontować ten parking a na skraju górki postawić kilka ławek. Przydałyby się zarówno latem jak i zimą.

Dodaj komentarz

*
*