Reklama

[NASZ SUKCES] Po tym jak ujawniliśmy, że SRK chce sprzedać działkę w Dolinie Trzech Stawów, prezydent Katowic zapowiedział jej przejęcie

Grzegorz Żądło
W poniedziałek 17 stycznia napisaliśmy, że Spółka Restrukturyzacja Kopalń chce sprzedać działkę w Dolinie Trzech Stawów. Obecnie znajduje się na niej bezpłatny parking oraz część górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach. Napisaliśmy też, że to miasto powinno przejąć tę nieruchomość. Prezydent Katowic pozytywnie odpowiedział na nasz apel.

SRK chce sprzedać działkę w Dolinie Trzech Stawów. Powinno ją przejąć miasto

W piątek 21 stycznia Marcin Krupa napisał na swoim profilu na Facebooku, że podjął działania zmierzające do przejęcia działki przez miasto na cele publiczne. To efekt naszej publikacji. W poniedziałek napisaliśmy, że jeszcze w tym roku SRK wystawi na sprzedaż działkę nr 1/10 o powierzchni 1,43 hektara, która znajduje się we wschodniej części Doliny Trzech Stawów. Z jednej strony sięga prawie do zabudowań szybu kopalni Staszic, a drugiej zbliża się do rolkostrady. Własność SRK kończy się mniej więcej w połowie stromej górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach. Około 1/3 terenu zajmuje las.


Z naszych informacji wynika, że przed publikacją tekstu miasto nie podjęło żadnych kroków w celu przejęcia działki, bo o planach jej sprzedaży nie wiedziało.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Muchowca działka 1/10 ma dwa przeznaczenia. Większa jej część została oznaczona jako 4 KS, czyli parking. Z kolei fragment bliżej rolkostrady oraz niewielka część od północy mają oznaczenie 8ZP, co oznacza zieleń urządzoną. Teoretycznie więc teren jest chroniony przed niepożądaną w tym miejscu zabudową, niemniej najlepiej by było, żeby to miasto miało nad nim pełną kontrolę.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 8 lutego, 2022 at 2:41 pm - Reply

    Dziękujemy : )

  2. Darek 22 stycznia, 2022 at 7:04 pm - Reply

    Opchnie deweloperom .Nie ma się z czego cieszyć .

  3. Daria 22 stycznia, 2022 at 12:45 am - Reply

    Dobra robota!

Dodaj komentarz

*
*