Reklama

Wojciech Cygan ponownie prezesem GKS Katowice. To decyzja prezydenta miasta

Wojciech Cygan (trzeci z lewej) nadal będzie prezesem GKS Katowice.

Ł. K.
Zgodnie z decyzją prezydenta, w GKS-ie nie będzie zmian. Wystarczył tydzień, żeby prezes Wojciech Cygan i wiceprezes Marcin Janicki wrócili na swoje stanowiska. Poza tym Marcin Krupa ocenił wyniki wszystkich sekcji GKS-u Katowice i oczekuje awansu do Ekstraklasy.

W zeszłym tygodniu zawrzało w GKS-ie Katowice. Po porażce z ostatnią drużyną w tabelii, MKS Kluczborkiem, do dymisji podał się trener Jerzy Brzęczek. Chwilę później ze swoich stanowisk zrezygnowali prezes Wojciech Cygan i wiceprezes Marcin Janicki. Prezydent Marcin Krupa przyjął ich decyzję i ogłosił, że w najbliższym czasie podejmie swoją. – Postanowiłem zarekomendować wczoraj Radzie Nadzorczej spółki, by ta powołała Wojciecha Cygana oraz Marcina Janickiego podczas, dzisiejszego posiedzenia, na funkcje – odpowiednio – prezesa i wiceprezesa zarządu spółki GKS GieKSa Katowice SA – napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent. Nietrudno domyślić się jaką decyzję podjęła rada.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prezydent Katowic zapowiada ograniczenie finansowania GKS-u Katowice

Klub informuje, że prezydent wysoko ocenił organizację klubu, sekcję siatkówki i żeńskiej piłki nożnej, a osiągnięcia hokeistów określił jako satysfakcjonujące. Natomiast jednoznacznie negatywnie zostali ocenieni piłkarze. Teraz zadaniem klubu ma być wypracowanie strategii rozwoju i wywalczenie przez piłkarzy awansu do Ekstraklasy. „W związku z powyższym, patrząc długofalowo i całościowo na rozwój wielosekcyjnej GieKSy, prezydent oczekuje od zarządu przedstawienia koncepcji dalszych działań opartych na nowoczesnych metodach zarządzania sportem, z uwzględnieniem wysokiego poziomu szkolenia dzieci i młodzieży oraz podjęcia stanowczych działań, których efektem będzie wysoki poziom zaangażowania wszystkich zawodników i awans do Ekstraklasy” – można przeczytać w komunikacie GKS-u Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*