Reklama

Prezydent Katowic zapowiada ograniczenie finansowania GKS-u Katowice

Grzegorz Żądło
Kompromitacja piłkarzy GKS Katowice w meczu z ostatnią drużyną w tabeli (porażka 2:3 z MKS-em Kluczbork) spowodowała nie tylko dymisję trenera i członków zarządu. Zmiany w podejściu do finansowania GKS-u oraz samej filozofii prowadzenia klubu zapowiedział też po niej prezydent Katowic Marcin Krupa.

W ostatniej kolejce rozgrywek drugiej ligi (z nazwy pierwszej) GKS przegrał w Katowicach ze zdegradowanym już do trzeciej ligi MKS-em Kluczbork. Taki wynik sprawił, że GKS stracił praktycznie szansę na awans do ekstraklasy. Od razu po meczu dymisję złożył trener Jerzy Brzęczek. Do końca sezonu trenerem będzie Janusz Jojko. We wtorek rezygnację z funkcji prezesa i wiceprezesa zarządu spółki złożyli też Wojciech Cygan i Marcin Janicki.

Niewykluczone jednak, że obydwaj pozostaną na stanowiskach. Musieliby jednak wycofać swoje rezygnacje. To możliwe pod warunkiem, że zasugeruje to prezydent Katowic Marcin Krupa. – Decyzję w sprawie zarządu podejmę najpóźniej w ciągu dwóch tygodni – powiedział nam we wtorek prezydent. Dodał, że szykują się zmiany w podejściu urzędu miasta do GKS-u. – Na pewno nie będą już mieli (piłkarze – przyp. aut) tak dobrze jak teraz. Uważam, że stworzyliśmy bardzo dobre warunki do tego, żeby klub awansował. Mimo słabości konkurentów, awansu nie będzie. Dlatego rozważam ograniczenie finansowania sekcji piłkarskiej – zapowiadaKrupa.

Przekonuje też, że konieczne są zmiany w samym prowadzeniu klubu. – Obecnie wielu zawodników przychodzi do GKS-u z różnych stajni menedżerskich. Raz grają w jednym klubie, za chwilę w innym. To się musi zmienić. Trzeba postawić na młodych, na wychowanków.

Do końca rozgrywek drugiej ligi pozostały dwie kolejki. W niedzielę GKS zagra na wyjeździe z walczącą jeszcze o awans Olimpią Grudziądz, a sezon zakończy meczem w Katowicach z Bytovią Bytów.


Tagi:

Komentarze

  1. aall 26 maja, 2017 at 12:52 pm - Reply

    Ernest jak masz głupio gadać to lepiej milcz

  2. Ernest 26 maja, 2017 at 10:57 am - Reply

    Trzymamy za słowo! Przede wszystkim trzeba zatrzymać to szaleństwo z nowym stadionem!

Dodaj komentarz

*
*