Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: https://www.facebook.com/Fundacja-Zd%C4%85%C5%BCy%C4%87-Przed-Rakiem-1861159930765835.

Redakcja
Niewykluczone, że to będzie jeden z ostatnich tak ciepłych i całkiem słonecznych weekendów w tym roku. Warto wyjść z domu. Zwłaszcza, że w Katowicach będzie się działo sporo. W sobotę bieg na południu miasta. W niedzielę impreza, również o tematyce zdrowotnej, w samym centrum. Udanego weekendu.

SOBOTA

V Jubileuszowy Bieg Zdążyć Przed Rakiem, Park Zadole

To będzie już piąta jubileuszowa edycja Biegu Zdążyć Przed Rakiem. Impreza w Parku Zadole to przełajowy bieg, który ma na celu promowanie profilaktycznych badań piersi wśród młodych kobiet i zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi wśród pań powyżej 25 roku życia. W sobotę odbędzie się 5-kilometrowy bieg dla dorosłych i osobne zawody dla dzieci na dystansie ok. 500 m. Łącznie w zawodach weźmie udział około 700 osób. Start biegu o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

III Śląski Zlot Brodaczy i Cyrulików, Biała Małpa

Picie piwa na czas, konkurs na najlepszą brodę to niektóre atrakcje przygotowane na III zlot panów z dużym zarostem. Uczestnicy będą mogli wygrać vouchery do golibrody lub kosmetyki do pielęgnacji. To również okazja do integracji i spotkania osób, dla których broda jest nie tylko ozdobą, ale stylem życia. Początek imprezy o godz. 13.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Światowy Dzień Serca, Rynek

Wydarzenie nie tylko dla seniorów. W sercu Katowic odbędzie się impreza, której tematem przewodnim będzie zdrowie, a w szczególności profilaktyka chorób serca. W programie zaplanowano bezpłatne badania specjalistyczne, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, porady kardiologów, naukę zdrowego odżywiania i dużo aktywności fizycznej. Jednak nie zabraknie też innych atrakcji. Gotować na żywo będzie Remigiusz Rączka, zagra Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a później ze swoim programem wystąpi Grzegorz Halama. Po nim na scenie pojawią się 4Dreamers oraz Sławomir. Początek imprezy o godz. 10.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Czas na muzykę. Silesia seniorom, Miejski Dom Kultury „Koszutka” (ul. Grażyńskiego 47)

Podczas popołudniowego koncertu dla publiczności 60+ na scenie wystąpią Karolina Wieczorek (sopran), Patryk Wyborski (baryton) i Bogusława Suchanek (fortepian). W repertuarze znalazły się kompozycje m.in. Offenbacha, Bernsteina, Mozarta i Czajkowskiego. Wydarzenie dla seniorów rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Dzień Kartofla, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Szatkowanie i ugniatanie kapusty w praktyce oraz odmiany i uprawa kartofla w teorii. Wydarzenie w chorzowskim skansenie to okazja do poznania tradycji z ziemniakiem w roli głównej. Uczestnicy zobaczą obrzęd kartoflany i dowiedzą się, jakie prace polowe są prowadzone jesienią w gospodarstwach. Poza tym zagra zespół Maliniorze, a chętni spróbują potraw z Rajczy i pieczonek z Poręby. Udział w imprezie w standardowej cenie biletu wstępu do skansenu. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 16.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Festiwal Kuchni Azjatyckiej w Katowicach, Park Powstańców Śląskich

To mogą być ostatnie chwile, żeby zjeść coś na wolnym powietrzu. Przez cały weekend spróbować można będzie potraw z różnych krajów. Kuchnia azjatycka od Turcji aż po Japonię. Więcej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.

Ars Independent Festival 2019 

Ostatnie dwa dni festiwalu, ale nadal będzie sporo do obejrzenia i pogrania. W sobotę m.in. ostatnia okazja do zobaczenia konkursowych animacji i Powrót do Krainy Grzybów. W niedzielę propozycja dla maniaków starych gier wideo i finał festiwalu, podczas którego zostaną wręczone Czarne Konie. Więcej o Ars Independent pisaliśmy TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*