Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Tak ciepło, jak w ten weekend może już nie być. Prawdopodobnie to jedna z ostatnich okazji, żeby wyjść na miasto w lżejszym ubraniu. Termometry w sobotę i niedzielę pokażą nawet 20 stopni Celsjusza. Do wyjścia zachęcić powinny też przygotowane przez nas weekendowe propozycje.

SOBOTA

50 Twarzy Słoja, BioBazar

Nazwa wydarzenia nawiązująca do książkowego i filmowego hitu nie jest tylko żartem. Naprawdę na wykorzystanie słojów sposobów jest wiele. Niektóre z nich będzie można poznać w trakcie bezpłatnych warsztatów. W BioBazarze odbędzie się impreza promująca ideę zero waste. W jej trakcie uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać słoje do kiełkowania, przygotowania przekąski do pracy lub szkoły, wyprodukowania ekologicznego proszku do kąpieli lub dezodorantu. Organizatorzy polecają wziąć ze sobą słoiki. Udział w atrakcjach i wstęp jest darmowy. Wydarzenie odbędzie się w godz. 9.00-13.00. Więcej TUTAJ.

Wymiana książkowa w kawiarni Black Woolf

Propozycja dla miłośników literatury, którzy dodatkowo chcą pozbyć się niepotrzebnych książek i przynieść do domu nowe. W trakcie wymiany będzie obowiązywało kilka zasad. Główna to „książka za książkę”. Oznacza, że goście mogą wynieść tyle samo książek, ile przyniosą. Powinna to być beletrystyka lub reportaże w dobrym stanie. Wydarzenie będzie trwało 4 godziny, od 10.00 do 14.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Krokusowa niedziela, Park Śląski

Każdy, kto przyjdzie w niedzielę do Parku Śląskiego, będzie mógł zasadzić swojego krokusa i za kilka miesięcy zobaczy efekt swojej pracy. Na promenadzie generała Jerzego Ziętka chętni zasadzą kwiaty w trzech kolorach – żółtym, białym i fioletowym. W pracach pomogą pracownicy parku, którzy rozdadzą cebulki i pokażą jak prawidłowo wkopywać je w ziemię. Akcja potrwa kilka godzin. Sadzenie odbędzie się w godz. 11.00-14.00. Pracowników parku z sadzonkami należy szukać za Kanałem Regatowym w kierunku ulicy Złotej. Tego samego dnia za mostem przy alei Głównej o godzinie 14.00 zostanie zasadzony też Dąb Gerard. Drzewo ma upamiętniać Gerarda Mądrego, społecznika zaangażowanego w ochronę parku i jego przyrody, który zmarł w grudniu zeszłego roku. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 

Okazja do wyprowadzenia psów, które na co dzień nie mają swojego domu. Psami przez kilka godzin zajmą się goście schroniska. W wyprowadzaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie (trzeba mieć przy sobie dowód osobisty), a pozostali muszą być w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Każdy uczestnik musi wypełnić i podpisać formularz. Warto wziąć ze sobą jakieś smakołyki i ewentualnie smycz. W trakcie wydarzenia będzie można przekazać karmę i inne rzeczy dla zwierząt. Spacery w godz. 10.00-13.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Koncerty holenderskiej orkiestry Looft Den Heer Boornbergum

Holenderska orkiestra dęta na trzech koncertach w Katowicach. Małą trasa koncertowa rozpoczęła się w piątek. Jednak sobota i niedziela zapowiadają się jeszcze ciekawiej. W Bogucicach muzycy zagrają z Orkiestrą Dętą „Katowice”. W repertuarze znalazły się polskie i śląskie pieśni. Dzień później orkiestry będzie można posłuchać w nikiszowieckim kościele. Więcej o bezpłatnych koncertach pisaliśmy TUTAJ.

Zlot food trucków na Rynku i Festiwal Azjatycki w Galerii Szyb Wilson

Zakończenie sezonu z food truckami na Rynku to ponad 20 ekip z różnym menu. Rynek Smaków rozpoczął się w piątek i to ostatnia okazja, żeby zjeść coś na wolnym powietrzu. Dla tych, którzy wolą konkretne smaki, niezłą propozycją może być azjatycka impreza w Galerii Szyb Wilson. Tam znaleźć będzie można potrawy z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Więcej o obu wydarzeniach pisaliśmy TUTAJ.


Komentarze

  1. Obywatel 19 października, 2019 at 9:16 am - Reply

    No to się będzie działo. Repertuar wydarzeń sprzyjający wyjściu z domu na miasto. Wspaniałe światowe Jedzenie szczególnie te azjatyckie, orkiestra zagraniczna grająca również śląskie utwory, kurs słoikowy i wymiana książek. Pogoda sprzyja, więc mieszkańcy na imprezy.

Dodaj komentarz

*
*