Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W pierwszej części długiego weekendu pogoda nie była najlepsza. W sobotę i niedzielę również nie będzie zachęcała do wyjścia z domu. Jednak dla tych, którzy się przełamią, mamy kilka propozycji.

SOBOTA 

Sportowa majówka, pl. Kwiatowy

Zabawy, gry i konkursy na katowickim Rynku. Od rana będzie można wziąć udział w różnorodnych atrakcjach sportowych. Wydarzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, ale dorośli też będą mogli się poruszać i dowiedzieć na temat profilaktyki i zdrowego trybu życia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza potrwa od godz. 10 do 16.

NIEDZIELA

W Moniuszkowskim dworku, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Mieczysława Karłowicza

Rodzinne i muzyczne wydarzenie z okazji okrągłej rocznicy urodzin kompozytora. W niedzielę przypada 200. rocznica narodzin Stanisława Moniuszki. W ramach cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert!” zaśpiewają Anna Ogińska (sopran), Katarzyna Ćwiek (mezzosopran), Stanisław Duda (baryton), a na fortepianie zagra Mateusz Lasatowicz. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Godzinę wcześniej przy pomniku Moniuszki na pl. Karola Miarki zostaną złożone kwiaty. Wstęp na koncert w PSM przy ul. Teatralnej 16 jest bezpłatny.

Rodzina w kinie, kino Kosmos

Państwo Potworowie ruszają na wyprawę, aby powitać nowego członka rodziny. Zapominają czapki, którą dla nowego braciszka przygotowała ich córka Molly. Ta postanawia ich dogonić.
O tym, jak potoczy się ta historia, dowiedzą się mali widzowie podczas seansu. Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej 4. roku życia. Początek pokazu o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Majówkowy zlot food trucków, Rynek

Dużo ciekawych dań serwowanych przez kuchnie na kółkach, warsztaty dla dzieci i koncerty. Tak będzie wyglądał kolejny weekend z food truckami na katowickim Rynku. Do wyboru m.in. wielkie steki, burgery ze strusia, azjatyckie pierożki czy indonezyjskie potrawy. Więcej o zlocie pisaliśmy TUTAJ.

Hutnicza Majówka, Walcownia

Majówka w postindustrialnym klimacie to propozycja dla tych, którzy chcą poznać historię szopienickiego obiektu i posłuchać muzyki. W sobotę odbędzie się spotkanie z byłymi pracownikami Walcowni, a o godzinie 15.00 będzie można zobaczyć jak pracuje zabytkowa walcarka – Gryfna Frelka. O pełnych godzinach (11.00, 14.00, 17.00) odbędzie się zwiedzanie z przewodnikami. Kulminacyjnym momentem w programie Hutniczej Majówki będzie niedzielny koncert Józefa Skrzeka. W ten sposób artysta wspomni Jana „Kyksa” Skrzeka i Marka Kramzę. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*