Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni tegoroczny weekend w Katowicach to przede wszystkim muzyka. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kolęd, jak i ciężkich brzmień. Zapraszamy na nasz przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Głośna noc w Katowicach, Spodek

Ogólnopolska trasa po raz kolejny w Spodku. Katowice są jednym z 10 miast, gdzie odbędzie się duże widowisko z udziałem gwiazd. W sumie na scenie pojawi się dwudziestu wykonawców: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk oraz Mietek Szcześniak. Będzie można posłuchać zarówno polskich kolęd, jak i najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych z całego świata. Dochód z trasy koncertowej jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Koncert Betlejem w Spodku rozpocznie się o godz. 18. Pozostały jeszcze ostatnie bilety w cenie 80 zł Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Sundance Film Festival 2019 Shorts Tour, kino Kosmos

Najlepsze krótkometrażowe filmy prestiżowego amerykańskiego festiwalu filmowego. „Shorts Tour” to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut. Na ekranie wyświetlone zostaną zarówno filmy dokumentalne, fabularne, jak i animacje. Nie zabraknie polskiej produkcji, która zyskała międzynarodowy rozgłos, czyli filmu animowanego „Acid Rain”. Pokaz festiwalowych szortów rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety kosztują od 12 zł do 14 zł. Więcej o wydarzeniu i wejściówki TUTAJ.

The New Stoner Moon Rising, Drzwi Zwane Koniem

Dwa zespoły z dwóch różnych polskich miast zaprezentują swoje umiejętności generowania hałasu. To propozycja dla fanów cięższych gitarowych brzmień. Wystąpią PowerPlant ze Szczecina i Moonstone z Krakowa. Początek o godz. 19.00, wstęp: 20 zł. Więcej TUTAJ.

Poświąteczny Blues, Nowy Dekameron

Jeśli ktoś chce spalić trochę kalori po świętach, to może to zrobić w lokalu przy ul. 3 Maja 19. Imprezę rozpocznie nauka podstaw bluesa, a później już każdy będzie mógł pobujać się do największych przebojów B.B. Kinga, Koko Taylor, Erica Claptona i wielu innych. Bluesowe warsztaty rozpoczną się o godz. 18.30. Wydarzenie potrwa do 23.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*