Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zespół Melancholia, fot. Maciej Stobierski.

Redakcja
Weekend zapowiada się deszczowo i wietrznie. Nie będzie też zbyt bogaty pod kątem atrakcji. Jednak na pewno wydarzenia przypadną do gustu miłośnikom muzyki. Po raz pierwszy odbędzie się w Katowicach gala wręczenia Fryderyków, a poza tym rusza rozgrzewka przed dużym jazzowym wydarzeniem. Życzymy udanego weekendu.

SOBOTA

Multimedialne schody, plac przed Spodkiem 

Instalacja multimedialna, dzięki której każdy może poczuć się jak pracownik lotniska. Przed Spodkiem stanęły schody prowadzące do wirtualnej rzeczywistości. Za pomocą technologii VR 360 chętni przeniosą się na płytę warszawskiego lotniska i doświadczą jak wygląda praca po przylocie i przed wylotem Dreamlinera z Toronto. Na wirtualną wycieczkę będzie można wybrać się w sobotę w godzinach 10-18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Bieg Wiosenny, Park Śląski

Dystans nie jest długi, ale zainteresowanie spore. Do tej pory przez internet zapisało się ponad 2700 osób, a zawodników na pewno przybędzie. Każdy z nch będzie miał do pokonania 10-kilometrową trasę, która tylko pozornie jest łatwa. Start odbędzie się na Polach Marsowych o godz. 10. Biegacze będą finiszowali na Stadionie Śląskim. Wszyscy otrzymają ciepły posiłek i pamiątkowy medal. Dla tych, który chcą wystartować, będzie jeszcze możliwość kupienia pakietu startowego w biurze zawodów. Jego cena to 70 zł. Biuro ma być czynne w sobotę w godz. 12-19, a w niedzielę od 7 do 9.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Konferencja Fryderyk 2019, MCK

Znani artyści i osobistości z branży muzycznej przyjadą w ten weekend do Katowic. Powód to gala muzyki rozrywkowej i jazzu, która rozpocznie się o godzinie 18.40. Na galę obowiązują bilety, ale wcześniej będzie można posłuchać za darmo. Tyle, że nie muzyki, a opinii. W ciągu dwóch dni odbędą się dyskusje i warsztaty. Wśród zaproszonych gości są m.in. Dawid Podsiadło, Miuosh, Daniel Spaleniak, Maria Sadowska i Tomek Lipiński. Artyści i specjaliści będą rozmawiali o kondycji polskiej branży muzycznej i udzielą cennych porad osobom, które chcą zacząć karierę. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Pełny program można znaleźć TUTAJ.

Before Jazzart Festival

Właściwy festiwal dopiero w kwietniu, ale w ten weekend odbędzie się muzyczna rozgrzewka. W trzech lokalizacjach będzie można posłuchać muzyków z różnych części Europy i lokalnych artystów. Jako pierwsza wystąpi Kadri Voorand. Jej wokal jest znany nie tylko w Estonii, z której pochodzi. Będzie jej towarzyszył  Mihkel Mälgand na kontrabasie. Ten koncert odbędzie się w sobotę w Miejscowniku (ul. Warszawska 28) o godz. 18. Stamtąd można przenieść się do popularnego lokalu przy ul. Dworcowej 3, bo tam o 20 zacznie się drugi koncert. Tym razem zagra nowy lokalny zespół Melancholia. Ostatnia propozycja „biforowego” weekendu to niedzielny koncert White Sands, czyli wyjątkowego projektu z Francji. Jego lider, Erwan Keraveck, jest wirtuozem gry na bretońskich dudach. Wprowadził ten instrument do świata jazzu. Na scenie w Hipnozie będą mu towarzyszyli Juliene Desprez (gitara) oraz Will Guthrie (instrumenty perkusyjne). Pierwsze dwa koncerty są bezpłatne, a wstęp na ostatni kosztuje 30 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*